Loading...

Геращенко назвала три речі для підвищення відповідальності Верховної Ради

Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко розповіла, що потрібно, аби в політиці залишалися “не лише бізнесмени і заробітчани”.

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко назвала три речі, необхідні для підвищення відповідальності парламенту. Про це вона сказала в інтерв’ю УНІАН.

На запитання про те, чи дозволить підвищення зарплат депутатам уникнути в парламенті домовленостей на кшталт “подати законопроект” або “подати поправку”, Геращенко висловила думку, що для того, щоби підвищити відповідальність парламенту, необхідно зробити кілька речей.

“Перше – обмежити депутатську недоторканність. Ми маємо прийти до європейського знаменника. Є імунітет, який стосується політичної роботи – і все. Таке обмеження вимиє з політики бізнесменів, адже їм буде нецікаво залишатись у парламенті”, – зазначила депутат.
Крім того, вона заявила, що є прихильницею відкритих списків. “І я є прихильником на цьому етапі гендерних квот для однієї статі. У цьому парламенті присутні 12% жінок. Але наші європейські колеги думають, що їх 40%.Жінки такі активні і так добре працюють, що ніхто не вірить, що у нас жінок лише 12%. І їх має бути більше”, – сказала Геращенко.

Вона підкреслила, що на держслужбі мають бути достойні зарплати, аби з держустанов “не вимивалися мізки”. “Тому що, в основному, над законопроектами працюють помічники, юристи, експерти, які формують секретаріати. Вибачте, щоб тут залишалися професійні люди, вони мають отримувати гідну зарплату. Та й в політиків має бути якийсь європейський стандарт і рівень. Це – правильно”, – вважає перший віце-спікер. На думку Геращенко, це допоможе тому, аби в політиці залишалися “не лише бізнесмени і заробітчани”.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *