Loading...

“Буде дуже страшний результат для Росії”: прогноз по Гаазі

Позов України до Міжнародного кримінального суду ООН з метою залучення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України може мати для Кремля страшні наслідки. Таку думку висловив адвокат Ярослав Куц.

За словами юриста, в України є всі шанси довести провину Росії.

“Основна теза, на чому базується звернення, це ситуація з малайзійським Boeing. Наші слідчі підрозділи і їх компетентність буде мінімально впливати на його розгляд. Чому? Та тому що розслідували ситуацію зі збитим Boeing малайзійські і нідерландські слідчі органи. Було залучено підрозділи ФБР. Міжнародні слідчі органи розслідували справу дуже якісно. Уже ці результати безпосередньо вказали, що літак був збитий саме російським “Бук” і за участю російських військових. Збивали з території України, яка була на той момент, та й зараз залишається окупованою саме Російською Федерацією. Тому таким непрямим способом буде доведена вина. Я більш ніж упевнений “, – зазначив він.

За словами адвоката, важко спрогнозувати, чи буде в разі програшу Росія виконувати судове рішення.

“Я думаю, що буде дуже страшний результат для Росії. Але судячи з того, як РФ реагує на результати міжнародних судових позовів, і рішень, то дуже важко сказати, як вони до цього поставляться”, – заявив Куц.

На уточнююче питання, якою має бути реакція країни на рішення, яке в подібному судовому процесі було винесено не на її користь, юрист за зразок назвав фашистську Німеччину.

“Це було після Другої світової війни. Коли Німеччина сказала:” Так, ми винні. Ми винні в Першій світовій війні, винні у Другій світовій війні. Ми готові платити репатріації всім “. І вони до цього часу платять. Піднімають свою економіку. Але при цьому фінансують економіки, які зруйнували … Але про визнання своєї провини в рамках геополітики можна говорити тільки після повної перемоги і капітуляції когось”, – підсумував він.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *