Loading...

Аваков викинув із закону норму про заборону роздавати зброю цивільним

Згідно з базовим законом МВС, нагородна зброя може роздаватися виключно вищому командному складу.

Глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков самовільно надав собі право роздавати нагородну зброю цивільним, повідомляють “Українські Новини“.

Як зазначається, Аваков, підписуючи наказ про “нагородну зброю” свідомо викреслив посилання на законодавчо затверджений діючий Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ, який прямо забороняє роздавати вогнепальну зброю цивільним особам

Згідно зі Статутом, міністр внутрішніх справ може видавати нагородну зброю  виключно вищому командному складу МВС.

“Відзнакою Міністерства внутрішніх справ “Вогнепальна зброя” має право нагороджувати Міністр внутрішніх справ України за сумлінну службу, особливі заслуги в боротьбі зі злочинністю та охороні громадського порядку осіб командуючого складу”, – йдеться в Законі.

За словами генпрокурор Юрія Луценка, таку норму було спеціально внесено до Статуту у 2006 році, щоб припинити практику безконтрольної та нецільової роздачі вогнепальної зброї міліцейським керівництвом.

Згідно з чинним законодавством, чиновник не може керуватися нормами не профільного Закону у питаннях, які врегульовані Законом профільним для його відомства.

Попри очевидне порушення законодавства, наказ Авакова безперешкодно зареєструвало Міністерство юстиції, очолюване його однопартійцем Павлом Петренком.

За тиждень до підписання наказу Аваковим уряд Яценюка затвердив нову редакцію Положення про МВС, яке поповнилося новим пунктом про повноваження міністра: “встановлює відомчі заохочувальні відзнаки та вирішує питання про нагородження ними”.

Як відомо, Закон України має вищу юридичну силу, ніж Постанови КМУ та Накази Міністра, які, як підзаконні акти, повинні приводитись у відповідність з ним.

Перша спроба “прив’язати” до МВС Дисциплінарний статут ЗСУ була зроблена в 2010 році міністром Анатолієм Могильовим, що дозволило вручити нагородний пістолет президенту Януковичу.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *