У МОСКВІ ЗАБЛОКУВАЛИ РОБОТУ КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ УКРАЇНИ

Центр є держвласністю України і працює на підставі двосторонньої угоди з РФ.

Росія заблокувала роботу Культурного центру України у Москві, тоді як аналогічні російські центри продовжують діяти у Києві та Львові. Про це повідомив керівник товариства “Провісник” Тарас Дудко, передає УНІАН.

Він зазначив, що українські громадяни у Москві стурбовані ситуацією, що склалася навколо Культурного центру України. Він також нагадав, що за останні роки у РФ ліквідували Об’єднання українців Росії, Федеральну українську національно-культурну автономію українців Росії та досі тривають утиски проти Бібліотеки української літератури у Москві.

 “Вже майже 5 місяців Росія заблокувала роботу Культурного центру. Російська влада не реєструє нового директора Центру, призначеного державою Україна на цю посаду. Співробітники другий місяць не отримують заробітну плату”, – розповів Дудко. “Українська діаспора переконана – це саботаж з боку російської влади, тоді як у Києві та Львові російські центри продовжують працювати”, – додав він.

За його словами, діяльність Центру здійснюється на основі міжурядової угоди між Україною і РФ, підписаної ще у 1998 році. Згідно з цим документом, Центри реєструються як юридичні особи, відповідно до законодавства країни перебування. Дудко пояснив, що Культурний центр багато років здійснював свою діяльність як некомерційна організація, проте влада РФ, посилаючись на зміни внутрішнього законодавства щодо таких організацій, відмовляється внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб зміни до відомостей про нового директора. Читайте також: У центрі Львова спалахнув Російський культурний центр “Склалася ситуація, коли у нового директора Центру відсутнє право підпису, як в банку, так і в будь-яких інших установах, що, своєю чергою, не дозволяє проводити фінансово-господарську діяльність, виплату зарплати, оплату комунальних платежів”, – зазначив Дудко.

Нагадаємо, 11 березня російські радикали напали на Національний культурний центр України у Москві. Було зірвано та спалено державний прапор України. Також пізніше, перед Днем перемоги російські поліцейські зірвали державний прапор України з даху будівлі Національного культурного центру України в Москві. Варто зазначити, що центр є держвласністю України і працює на підставі двосторонньої угоди з РФ, а російські органи влади продовжують знищувати об’єкти культури пов’язаних з Україною. Подібний центр у Києві – це Російський центр науки і культури.

1 коментар до “У МОСКВІ ЗАБЛОКУВАЛИ РОБОТУ КУЛЬТУРНОГО ЦЕНТРУ УКРАЇНИ

  • 11 Серпня, 2016 о 6:13 pm
    Permalink

    Злочинець Путін і путінська росія діють злочинними методами. Орда визнає лише право сили. А міжнародне право в росії вже давно перетворене на попіл . Ми можемо діяти адекватно тільки в рамках , означених міжнародними стандартами. І в цьому наша правда і сила і воля. Уподоблятися до злочинців росії ми не будемо, оскільки вони не вічні. Слава Україні!

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *