Злочини часів Майдану тепер розслідуватиме Державне бюро розслідувань

Як повідомила  Генпрокуратура, згідно з наказом генпрокурора Руслана Рябошапки 21 жовтня, управління організації та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії буде ліквідовано.

Натомість буде створено Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках.

Злочини часів Майдану тепер розслідуватиме Державне бюро розслідувань, за діяльністю якого наглядатиме новостворений Департамент у Генпрокуратурі.

У новому Департаменті буде три відділи, але не вказано, які саме.

Раніше про те, що справи про розстріли на Майдані перейдуть за підслідністю від Управління спецрозслідувань Генпрокуратури до Державного бюро розслідувань повідомляв перший заступник генпрокурора Віталія Касько.

Крім того, за його словами, справи про економічні злочини стосовно колишніх високопосадовців розслідуватиме Національне антикорупційне бюро.

Також 9 вересня Рябошапка наголошував на необхідності аудиту справ про злочини проти учасників “Революції гідності”.

Нагадаємо:

  • У справі Майдану є кілька епізодів застосування насильства до протестувальників та журналістів. У ніч на 30 листопада 2013 року у центрі Києва жорстоко розігнали мітингувальників – переважно студентів. 19 січня 2014 року загострилася ситуація сутичками на Грушевського – і 22 січня сталися перші жертви. 18 лютого в урядовому кварталі відбулися криваві сутички, 20 лютого 2014 року на Майдані розстріляли людей.
  • До “Небесної сотні” – загиблих тоді протестувальників – відносять понад 100 осіб.
  • У 2015 році Сергій Горбатюк заявляв, що розгін активістів Євромайдану 30 листопада 2013 року ініціював екс-президент Віктор Янукович, а організували його екс-голова МВС Віталій Захарченко та тодішній секретар РНБО Андрій Клюєв.
  • Восени 2018 року Горбатюк ініціював нову експертизу, хоча говорив, що більша частина з 4700 злочинів проти Майдану уже розслідувані: було повідомлено про підозру 442 особам, винесено 9 вироків.
  • А влітку 2019 року Горбатюк заявляв, що нове управління Генеральної прокуратури може зруйнувати механізм розслідування справ Майдану.
  • Організатори масових вбивств мітингувальників досі не названі та не покарані.