Професія фельдшер ліквідується, з’являється проблема зі швидкою допомогою

У зв’язку з нововведенням Міністерства охорони здоров’я в Україні виникне проблема зі швидкою допомогою – за викликом будуть приїжджати водій, перейменований в медичного техніка, і парамедик, які не будуть зобов’язані виїжджати на виклики додому.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише Ольга Скрипник, оглядач відділу освіти, науки, медицини та екології.

Вона зазначила, що за ініціативою Міністерства охорони здоров’я України від 26 жовтня 2017 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі скасувало такі професії: “лікар-терапевт дільничний”, “лікар-терапевт підлітковий”, “лікар-терапевт цехової лікарської дільниці”, “фельдшер з медицини невідкладних станів “,” сестра медична з лікувальної фізкультури “,” сестра медична з масажу “. При цьому назва професії “лікар-терапевт” змінено на “лікар внутрішньої медицини”.

Разом з тим в класифікатор професій включили поняття “парамедик”, “інструктор з надання догоспітальної допомоги” і “екстрений медичний технік”.

На думку Скрипник, медпрацівники не готові до таких різких змін, їх чекає скорочення штатів, і можуть виникнути проблеми з наданням невідкладної швидкої допомоги.

“Кваліфікаційні вимоги до фельдшерам і парамедиків абсолютно різні. Професію скасували, а що нам робити далі? МОЗ не дає ніяких рекомендацій”, – наводить автор слова старшого лікаря Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва, голови місцевого профкому Наталії Стахової.

На думку Стахової, відтепер за викликом швидкої приїжджатимуть водій, перейменований в медичного техніка, і парамедик.

“Кваліфікаційні вимоги складені так, що медична освіта їм не потрібна. Завдання цих людей – доставити пацієнта в лікарню. Вони повинні лише підтримувати життєво важливі функції організму, а повноцінне надання медичної допомоги, встановлення діагнозу – зовсім не їх компетенція”, – пояснила вона.

“До того ж вони будуть виїжджати на екстрені випадки тоді, коли події відбуваються на вулиці, – аварії, катастрофи тощо. На виклик в квартиру їхати вони не зобов’язані”, – уточнила лікар.

За словами Стахової, гіпертонічний криз, підозра на інфаркт або інсульт – це зовсім не ті причини, за якими слід викликати парамедиків.

“Хворий повинен самостійно якось дістатися до лікарні. Якщо вистачить сил, звичайно. А якщо ситуація критична, то вийти на вулицю і вже там кричати, просити допомоги. На такі випадки парамедики начебто будуть приїжджати”, – зазначає медпрацівник.