Loading...

Що означає поняття “сучасні пенсії” у випадку українців

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував проект пенсійної реформи, згідно з яким на українців чекає «осучаснення» пенсій. Згідно зі змінами, до пенсій українців буде додано від 50 до 1000 гривень. Крім цього, пенсії громадян, які продовжують працювати, буде зменшено.

Як відомо, пенсії українцям нараховуються з урахуванням трьох показників: власної зарплати, стажу та середньої зарплати по країні, що рахується за три роки. Зараз за рік стажу українцям рахується 1, 35 %. Натомість в новому проекті пропонується змінити цей відсоток на 1% за кожен кін стажу.

Ті громадяни, яким нарахування пенсії буде відбуватися в 2017 році до введення в дію реформи, отримають більше. Це пов’язано з тим, що розмір їх пенсії буде рахуватися з врахуванням середньої зарплати по країні за три роки в розмірі 3764 грн. Щоб було зрозуміліше, наведемо приклад. Якщо українець має зарплату, що перевищує середню в два рази, тобто більше 12 тисяч грн, за умови офіційної праці на протязі 35 років його пенсія становитиме близько 3,5 тисячі гривень. Якщо ж нарахування пенсії буде відбуватися після введення реформи, то цей самий українець отримає пенсію близько 2634 грн, тобто нижче на 25 %.

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *