Loading...

ЗСУ повернули 1,5 км території, що за Мінськими угодами мають бути під контролем України

Українська армія просунулася вперед на 1,5 км уздовж Бахмутської траси, зайнявши територію, яка на підставі Мінських домовленостей повинна бути під контролем українського уряду. Про це йдеться в сюжеті програми “ТСН.Тиждень”.

Так, під вогневим контролем сил АТО виявилася стратегічно важлива дорога на Луганськ й окуповане селище Жолобок.

У сюжеті йдеться, що це просування не є наступом, окрім того, Жолобок також повинен бути під контролем України, проте поки в ньому перебувають окупанти.

“Втратили ці землі в січні 2015-го після безперервних атак ворога. Тоді сили АТО з боями відступили. А цього тижня стало відомо, що повернули землю без втрат і навіть без бою. Закріпилися на нових позиціях за кількасот метрів від окупантів. Ну а звільнену ділянку тепер доведеться розмінувати, адже ворог тут випробовував боєприпаси і встановлював міни і розтяжки”, – йдеться у сюжеті “ТСН.Тиждень”.

Уранці 2 червня у Facebook 93-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України було повідомлено, що сили антитерористичної операції зайняли нові позиції в “сірій зоні” біля лінії розмежування в Донецькій області, просунувшись на 1,5 км у районі Бахмутської траси.

У Міністерстві оборони тоді повідомили, що українська армія не веде наступ у зоні проведення антитерористичної операції.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

Створення “сірої зони” стало наслідком Мінських угод, згідно з якими обидві сторони конфлікту на сході України повинні були відвести важкі озброєння від лінії зіткнення.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *