“ВІЙНА” ЗА ЦЕНТР

Минулого тижня жителі нашого міста дізналися, що Яготин забажав ві­дібрати у Пере­яслава статус районного центру. У місцевих соцмережах було поширене ріше­ння депутатів Яготин­ської міської ради, які запропонували власний переділ кордорнів Київської області, а в ньому (варіанті) нашому історичному місту відведена лише роль пасинка.
Ми вже повідомляли нашим читачам про те, що відповідно до одного з проектів реформування адміністративно-територіального поділу на Київщині замість існуючих 25 районів планується створити 5: Білоцерківський, Бровар­ський, Василь­ківський, Ірпінський і Переяслав-Хмель­ницький. Або ж 4 — Білоцер­ків­ський, Броварський, Василь­ків­ський, Ірпінський. Як би там не було, але остаточне рішення ще не прийняте і за те, щоб не залишитися на задвірках, потрібно поборотися.
Наприкінці вересня на сесіях міської та районної рад були прийняті рішення про те, щоб затвердити Переяслав-Хме­льницький район із центром у Пере­яславі. Однак жодних об­грун­тувань цієї позиції, на відміну від яготинських депутатів, наші так і не надали. Прийняли і забули… А час іде й сусіди не дрімають. Тому треба не відсиджуватися в кабінетах, а поборотися, якщо люди вас обрали відстоювати інтереси громад.
На жаль, питання майбутнього ре­фо­рмування адміністративно-територіального поділу на Київщині та переконливого обгрунтування своєї позиції що­до центру одного з районів саме у Переяс­лаві на останній сесії міськради так і залишилося поза увагою чиновників і депутатів.