ЯК СПІВПРАЦЮВАТИ ЗІ ЗМІ. Лікнеп для переяславської влади

Сталося так, що в травні 2014 року на посаду міського голови була обрана абсолютно не підготовлена для цієї роботи людина – Тарас Костін. І в жовтні 2015 року його знову переобрали очільником міста. На цій посаді Тарас Вікторович знаходиться й донині. Чому так сталося – чому громада обрала, переобрала й досі не звільнила цього чоловіка – це окрема тема для роздумів. У цій статті автор ставить перед собою значно скромніше завдання: розкрити деякі аспекти співпраці влади з засобами масової інформації. Як воно є і як має бути.

Засоби масової інформації в будь-якій державі – це потужний спосіб обміну думок, розповсюдження й пояснення ідей, акцій і подій, це могутній вплив на громадськість. Вибір найважливішої інформації і донесення її до аудиторії в найдоступнішій формі – найголовніше завдання ЗМІ. Система відбору новин та їх інтерпретація у ЗМІ – це дзеркало суспільних відносин. Держави, які звільнились від авторитарних чи тоталітарних форм правління, доходять висновку, що демократичне політичне суспільство не може існувати без незалежних ЗМІ.

Як відомо, журналісти – «сторожові пси демократії», їхня місія в суспільстві – стояти на захисті демократії з усією принциповістю, на яку тільки здатна преса у вільному світі. (Не будемо заглиблюватися в питання, наскільки сучасна Україна може вважатися вільним світом). Преса не повинна бути зручною, її завдання – «показувати зуби», тримати владців у тонусі. В основі взаємодії ЗМІ і влади мають стояти інтереси не одних і не других, а суспільства, яким і ті, й ці покликані служити. Та, власне, всі працездатні люди мають трудитися на благо суспільства, якщо хочуть, щоб їхній добробут законним чином зростав.

Позаяк переяславський міський голова та його клеврети застрягли в поняттях часів пізнього СРСР, вони далекі від усвідомлення ролі преси в сучасному суспільстві й тим більше від передових ідей щодо стосунків влади зі ЗМІ.

 Як тут можна не те що підтримувати, а просто розуміти владу, яка хоче не тільки того, щоб ніхто не заважав її сваволі, а ще й щоб дякували та аплодували у відповідь на незаконні та й часто відверто шкідливі дії стосовно громади.

  У нас з подачі мера навіть особливі події не завжди вшановуються увагою навколомерівського «істеблішменту». От згоріла історична будівля колишнього кінотеатру – а влада анічичирк! Це ж вам не НЕФКО, про що тут говорити. Ну, згорів, то й згорів. Виділимо з бюджету кошти на ремонт – та й по всьому. Як відповідав колись Путін, коли його запитували про підводний човен «Курськ»: «Она утонула». Так і в нас Він згорів.

Читайте у свіжому випуску газети про те, як мер Тарас Костін намагається на кожному кроці ставити підніжки журналістам газети “Діловий Переяслав”