Відмовляють у громадянстві, але хочуть забрати в армію: протягом 9 років ужгородець не може отримати паспорт

 Протягом дев’яти років житель Ужгорода Карен Манукян намагається здобути український паспорт. Хлопцю вже 23, він виріс тут, закінчив школу і навіть став на військовий облік. Тричі йому надходили повістки до військомату, за якими він з’являвся, але на службу його так і не взяли – немає громадянства. Без документів Карен також не вступив на юридичний факультет Ужгородського університету. Він не може ніде працювати.

І попри те, що він виграв вже всі суди, міграційна служба Закарпаття відмовляє йому в наданні громадянства. Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

Тричі надсилали повістки

Його батько, Роберт Манукян, переїхав до Ужгорода відразу після землетрусу у Вірменії в 1988 році. Говорить, що й до цього бував на Закарпатті, йому дуже подобалося в Україні. А коли вдома трапилося лихо, то надумав вирушити туди, де хоч кого-то знає, адже тут жили його друзі.

У 1995 році у нього народився син. Сім’я живе скромно, батько займається ремонтом автомобілів.

У 16 років у паспортному столі відмовили

“Мої батьки тут жили законно, з реєстрацією, працювали, нічого не порушували. Я вчився в школі. Коли мені виповнилося 16, я з’явився за паспортом, але мені його не видали. Сказали, що не маю права. Порадили звернутися в консульство Вірменії, отримати документи там, а потім повернутися й оформити дозвіл на проживання в Україні. Але я тут народився і все життя живу, чому я маю брати паспорт іншої держави, а тут жити на пташиних правах?” – обурюється хлопець.

До речі, суд визнав таку підставу незаконною і зобов’язав чиновників знову розглянути справу Карена. Але це тривало так довго, що він уже досяг повноліття.

Коли у 18 років хлопець спробував отримати громадянство, йому знову не вдалося. В установі заявили, що час уже сплинув, потрібно було прийти раніше, в 16. “Так я ж звертався, мені відмовили, а тепер кажуть, що я пропустив терміни?” – дивується Карен.

Хлопець знову виграв суд. Але в обласній міграційній службі знову відмовили – цього разу послалися на нібито неповний пакет документів.

Виграли всі суди, але чиновникам цього мало

Навіть з адвокатом ні в паспортному столі, ні в міграційній службі їх і слухати не хотіли. Ба більше, вже не раз погрожували батькові й синові депортацією з України. Голова обласної міграційної служби Ігор Михайлишин навіть звертався в Ужгородський підрозділ, щоб сім’ю вислали звідси, але там не стали цього робити.

“Ми вже пройшли всі судові ланки. Виграли першу інстанцію, апеляцію, навіть вже є рішення Верховного Суду. Він зобов’язав чиновників знову розглянути документи Карена і підтвердив, що той має право на українське громадянство. Але міграційна служба відмовляє”, – каже адвокат.

За словами Олександра Пересоляка, обласна установа має право надати громадянство, але з якихось причин цього не робить.

“Ми їм приносимо документи, вони відправляють їх до Києва, звідти їм повертають і кажуть – розбирайтеся самі. Закарпатська міграційна служба цілком компетентна ухвалити рішення, але не хоче цього робити”, – говорить Пересоляк.

Що думають у міграційній службі

Тут запевняють – хлопець втратив право на отримання громадянства. Мовляв, зробити це він мав до повноліття. Чому ж тоді в 16 років Карен отримав відмову – пояснити не можуть. Стверджують, що їм надали неповний пакет документів, хоча суд визнав таку відмовку незаконною.

“Ми за попереднього президента надсилали листи в його адміністрацію, але звідти наше звернення повертали сюди, в міграційну службу області. Зараз написали в Офіс нового президента, і отримали таку ж відповідь – знову наш лист переправили сюди. Хоча не мали права цього робити. Згідно із законом, не можна скаргу на службових осіб повертати тим же чиновникам, на яких скаржаться”, – говорить Пересоляк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *