Loading...

ПРАВИЛА ВСТАНОВЛЕННЯ ГАЗОВИХ ЛІЧИЛЬНИКІВ НЕЗАБАРОМ МОЖУТЬ ЗМІНИТИСЯ

Так, у Верховній Раді з’явився законопроект №5722, який передбачає кілька ключових нововведень: загальдомовий лічильник газу повинен встановлюватися тільки за згодою всіх власників багатоповерхового будинку; індивідуальні лічильники українці зможуть ставити за свої гроші в рахунок майбутньої оплати за газ; постачальники не мають права припиняти подачу газу в багатоповерхівки, навіть якщо власники не дадуть згоди на установку лічильника.

У пояснювальній записці до документа автори вказують, що чинним законом “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” не визначено, які саме лічильники мають бути встановлені – загальнобудинкові або індивідуальні.

Як відзначають автори законопроекту, користуючись цим, комунальники почали масово встановлювати в багатоповерхівках загальнобудинкові лічильники замість індивідуальних. Вигода для постачальників газу в наявності – вони змушують людей платити з розрахунку загального споживання газу будинком, а не за той обсяг, який пішов в конкретну квартиру.

Більш того, компанії навіть не питають у мешканців, чи згодні вони встановлювати загальний лічильник. Якщо ж люди самі піднімають це питання і відмовляються від такого приладу обліку, комунальники просто шантажують їх відключенням газу.

Індивідуальний квартирний газовий лічильник під ключ (розробка проекту, обладнання, установка) коштує близько 3 – 4 тис. Грн. При цьому, як заявляють експерти, дозволяє скоротити платіжки на 15 – 20%, а то і на третину.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *