Дипломат: Очікувати результатів від Мінська – обманювати самого себе

Колишній представник України у Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний в ефірі 112 розповів, чи допоможе чергова зустріч у Мінську врегулювати загострення конфлікту в Авдіївці.

Дипломат зауважив, що майже перед кожною зустріччю у Мінську відбувається певне загострення на Донбасі.

«Проте очікувати, що зустріч у Мінську дасть відповідь на всі питання, які стосуються нинішнього загострення, м’яко кажучи, це обманювати самого себе», – підкреслив Безсмертний.

Аналізуючи ситуацію в Авдіївці, він спрогнозував, що у Мінську зіткнуться дві позиції.

«Перша позиція, і це буде протискати Росія, буде базуватися на тому, що Україна іде в наступ (ЗСУ). Друга позиція, це українська позиція, буде базуватися на тому, що бойовики із заборонених уже формальними домовленостями, які було підписано в Мінську, порушуючи їх, ведуть обстріли українських територій. У результаті це призводить до загострення конфлікту», – зазначив фахівець.

За його словами, з огляду на такі стартові позиції складно повірити у можливість стабілізації ситуації. Як максимум сторонам удасться домовитися про вивезення людей.

«Варіанту, що це призведе до краху «Мінська-2», не треба виключати. Але тут є один нюанс… Тут сталося так, що всі учасники, задіяні в цьому конфлікті, будуть тяжіти до збереження. Ми невипадково бачимо активізацію ОБСЄ, російської сторони, візит Порошенка до Берліну. Усе це говорить про те, що в цій ситуації всі учасники будуть рятувати цей майданчик», – висловив думку екс-представник України у Мінську.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *