В Україні затівається черговий експеримент з тарифами на тепло

Передача права встановлювати комунальні тарифи на місця, на чому наполягає президент Петро Порошенко, знаходить все більше реальних обрисів.

Що в Україні буде з цінами на комуналку після 1 квітня
У Верховній Раді вже зареєстрований законопроект №6224 (подав позафракційний депутат Юрій Бублик), який передбачає внесення відповідних змін до закону «Про теплопостачання».

Кабмін назвав нову ціну на газ для населення
Правда, поки вирішили поекспериментувати не з усім опаленням, а лише з енергією, що виробляється з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел. Як наголошується в пояснювальній записці до документа, законопроект розроблявся на прохання НКРЕ, яку буквально засипали зверненнями місцеві чиновники.

Як в регіонах будуть встановлювати нові ціни на комуналку
Справа в тому, що, згідно з чинним законодавством, НКРЕ може встановлювати тарифи лише суб’єктам природних монополій у сфері теплопостачання, яких вона, власне, і ліцензує. У той же час ліцензування компаній, що спеціалізуються на нетрадиційній або відновлюваній енергетиці Комісія не проводить. Виходить, що такі тепловики опинилися поза правовим полем.

Тому пропонується офіційно передати всі повноваження по встановленню тарифів місцевим органам влади, що, на думку автора законопроекту, зробить розцінки більш адекватними і дозволить чиновникам оперативно реагувати на зміну ринкової кон’юнктури.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *