Loading...

крУкраїнським політикам не вдасться взятися за старе після е-декларацій – Аслунд

Шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд прокоментував ефект від оприлюднення е-декларацій українських політиків – передає НВ.

«У пориві неймовірної відкритості 50 тисяч українських чиновників задекларували свій дохід і активи – тепер вони є у відкритому доступі. Були розкриті неймовірні багатства, і сам цей акт, імовірно, змінить Україну на краще. У деклараціях, що  з’явилися у відкритому реєстрі, були вказані найпомітніші активи, готівка, банківські рахунки, машини, годинники, нерухомість, компанії», – зауважив Аслунд.

Він наголосив, що задекларовані статки дійсно вражають. Зокрема, щоб оцінити вартість деяких об’єктів, потрібні певні зусилля, але принаймні дві третини парламентарів є доларовими мільйонерами.

«Навіть якщо не вдаватися в деталі, ці декларації розкрила безліч чиновників, які володіють більш ніж $100 млн. І хоча особисте багатство не здивує того, хто стежить за українською елітою, вражає, як багато з них зібрали величезні статки», – підкреслив експерт.

«Очевидний висновок – монументальне беззаконня в українському суспільстві існувало як до, так і після Революції гідності. Поки що такі поняття, як честь або сором, в українській політиці відсутні. Жоден чиновник не звільнився через явно нелегально отримані багатства», – зазначив економіст.

Більше того, як він підмітив, задекларовано було не все. Наприклад, Генерального прокурора Юрія Луценка звинуватили в тому, що він не задекларував низку квартир, які, за його словами, належали його бухгалтеру.

«Усе ж це значна зміна для глибоко корумпованої країни. Після всіх цих відкриттів українській еліті навряд чи вдасться повернутися до своїх старих, таємних методів. Були розкриті й винуватці, і їхні способи збагачення, що дозволить зробити Україну більш чесним суспільством», – підсумував науковець.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *