Loading...

БРИТАНІЯ ЗАСУДИЛА ЗМІНИ ДО Е-ДЕКЛАРУВАННЯ І ЗАКЛИКАЛА РАДУ ПЕРЕГЛЯНУТИ РІШЕННЯ

За словами британського посла, це – крок назад.

Зобов’язання представників громадських організацій подавати електронні декларації – крок назад. Про це заявила посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Джудіт Гоф у своєму Twitter.

За її словами, такого роду звітність може зашкодити реформам, тож ухвалене рішення необхідно переглянути.

“Зміни до е-декларування – серйозний крок назад, що може обмежити можливості громадських об’єднань, посилити тиск на них, зашкодити реформам. Необхідно переглянути”, – заявила Гоф.

Нагадаємо, 23 березня депутати ВР ухвалили зміни до закону про е-декларування, згідно з яким, представники громадських об’єднань зобов’язані подавати звітність про свої доходи.

Зазначимо, раніше нардеп від фракції “Народний фронт” Тетяна Чорновол своєю поправкою пропонувала запровадити е-декларування і для осіб, які є засновниками (учасниками), редакторами (головними редакторами) засобів масової інформації. Але під час обговорення така пропозиція була знята, оскільки журналісти не отримують зарплати з бюджету і не живуть на гроші платників податків, на відміну від держслужбовців.

Підкреслимо, що у посольстві США засудили нові зміни до закону про е-декларації.

“Е-декларації для вищих державних службовців – потужний крок у просуванні реформ в Україні. Члени громадянського суспільства відіграють життєво важливу роль у забезпеченні прозорості; робити їх мішенню – робити крок назад”, – заявили у посольстві.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *