В КДБ Білорусі заявили про затримання 26 “бойовиків” з атрибутикою “Азову”

У Комітеті державної безпеки Білорусі повідомили про затримання активістів “Білого легіону”, а також “Молодого фронту”, у яких нібито виявили атрибутику “УНА-УНСО” і батальйону “Азов”.

Про це повідомляє БЕЛТА.

Повідомляється, що КДБ Білорусі затримані активісти “Білого легіону” на чолі з Мирославом Лозовським, а також “Молодого фронту” на чолі з Дмитром Дашкевичем – всього 26 осіб.

“Проведено 29 обшуків за місцями їх проживання, перебування та зберігання предметів і документів. Вилучено автомат Калашникова, 3 карабіна, 2 пістолети, набої, гранати, кийки, метальні ножі і сокири, предмети і речовини для виготовлення саморобних вибухових пристроїв, військова форма, бронежилети, каски, медичні аптечки натовського зразка, різна атрибутика батальйону “Азов”, “тактичної групи Білорусь”, УНА-УНСО, а також посібники по веденню бойових дій в місті”, – стверджується в повідомленні.

Стосовно затриманих КДБ Білорусі відкрило кримінальну справу за звинуваченням у підготовці до участі в масових заворушеннях.

У спецслужбі також заявили, що затримані нібито планували використовувати зброю під час вуличних акцій 25 березня. Крім того в КДБ заявили, що в Білорусь нібито планували прибути “бойовики з України”.

Як повідомлялося, 21 березня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про затримання декількох десятків бойовиків, які готували провокації зі зброєю. За його словами, вони готувались у таборах, розташованих в Україні, Білорусі і ще в якійсь країні. “В Литві або в Польщі. Не буду стверджувати, але десь там”, – не зміг точно сказати Лукашенко.

20 березня білоруські прикордонники заявили про затримання автомобіля з вибухівкою і зброєю, який ніби то прорвався через пункт пропуску “Олександрівка” з території України.

СБУ  звернулася до білоруських колег за роз’ясненням, що мав на увазі президент Лукашенко, говорячи про затримання бойовиків з таборів в Україні.

Після заяви про “екстремістів” в Білорусі почали затримувати людей.

Раніше Ігор Ілляш в своїй статті для ZN.UA писав, що зіткнувшись з відносно масштабними протестами проти “декрету про дармоїдство”, президент Білорусі Олександр Лукашенко почав активно грати на страхах білорусів перед повторенням в країні “трагічного сценарію “Майдану”” і ризиком розв’язання війни.

Президент України Петро Порошенко провів телефонні переговори зі своїм білоруським колегою Олександром Лукашенком.

Як повідомляється на сайті президента України, відбулася плідна розмова про зміцнення співпраці в політичній і економічній сферах.

Слід гадати, обговорили і недавню заяву Лукашенка про те, що на територію Білорусі нібито проникли якісь бойовики з таборів в Україні. Про це на сайті Порошенка не згадується, але навряд чи цю тему могли обійти стороною.

Тим більше, що за кілька годин до того, спецслужби Білорусі показали зброю, яка була у 26-ти затриманих КДБ людей, яких підозрюють у підготовці масових заворушень. Їх назвали учасниками Білого легіону, а заодно повідомили, що у них нібито була література і символіка українського полку “Азов” і УНА-УНСО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *