“КРОК НАЗАД”: ПОСОЛЬСТВО США В УКРАЇНІ ПРОКОМЕНТУВАЛО Е-ДЕКЛАРУВАННЯ АНТИКОРУПЦІОНЕРІВ

Депутати забезпечили собі право підглядати за тими, хто підглядає за ними.

Посольство США в Україні назвало кроком назад ухвалення Верховною Радою закону, який зобов’язує громадські організації подавати електронні декларації.

Про це йдеться у заяві американського суспільства у Twitter.

“Е-декларації для вищих державних службовців – потужний крок у просуванні реформ в Україні. Члени громадянського суспільства відіграють життєво важливу роль у забезпеченні прозорості; робити їх мішенню – робити крок назад”, – заявили у посольстві.

23 березня Верховна Рада ухвалила закон, яким, з одного боку вивела з-під електронного декларування рядових та офіцерів, які проходять службу за контрактом, з іншого – зобов’язала заповнювати електронні декларації тих, хто за гроші іноземних донорів борються в Україні з корупцією. Таким чином депутати забезпечили собі право підглядати за тими, хто підглядає за ними.

Боротьба з “грантоїдами” об’єднала Верховну Раду. Проти були лише “Самопоміч”, “Батьківщина” та молоді депутати “Блоку Порошенка”. Тепер слово за президентом: Петро Порошенко має право ветувати закон.

Нагадаємо, раніше нардеп від фракції “Народний фронт” Тетяна Чорновол своєю поправкою пропонувала запровадити е-декларування і для осіб, які є засновниками (учасниками), редакторами (головними редакторами) засобів масової інформації. Але під час обговорення така пропозиція була знята, оскільки журналісти не отримують зарплати з бюджету і не живуть на гроші платників податків, на відміну від держслужбовців.

22 березня комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції рекомендував парламенту прийняти в цілому президентський законопроект № 6172 про внесення змін до статті 3 закону «Про запобігання корупції». Під час обговорення народний депутат від «Народного фронту» Тетяна Чорновол запропонувала встановити, щоб електронні декларації подавали, в тому числі й головні редактори та засновники ЗМІ.

Однак потім депутати виключили журналістів з переліку осіб, які мають подавати е-декларації. За цю поправку проголосували 285 народних депутатів із 366, зареєстрованих у сесійній залі.

Зазначається, що сама Тетяна Чорновол запропонувала виключити з переліку осіб, які мають подавати е-декларації осіб, які є засновниками (учасниками), редакторами (головними редакторами) засобів масової інформації.

Водночас, у правці Чорновол залишилося положення про те, що суб’єктами, на яких поширюються дія закону, є, зокрема, особами, що входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку; представники громадських об’єднань, утворених відповідно до закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до закону України «Про судоустрій і статус суддів», громадських рад, рад громадського контролю, що утворені при державних органах та беруть участь у підготовці рішень з кадрових питань, підготовці, моніторингу, оцінці виконання антикорупційних програм.