На Київщині презентували проект Ліберального Податкового Кодексу України

23 березня 2017 року у приміщенні Головного управління ДФС у Київській області відбулася зустріч в.о. начальника ГУ ДФС у Київській області О. А. Кавиліна та президента Асоціації платників податків України Г. Ш. Катамадзе з представниками бізнес-середовища, а також представниками місцевих органів влади.  Основна тема заходу – презентація та подальше обговорення проекту Ліберального Податкового Кодексу України, розробленого фахівцями Асоціації платників податків України.   

Проект ліберального Податкового Кодексу, розроблений командою АППУ за участі українських підприємців, вперше був представлений восени 2016 року на Міжнародному податковому бізнес-форумі «Україна LEVELUP». З того часу Асоціація приймає від бізнесменів зауваження та пропозиції задля його вдосконалення. Після цього доопрацьований документ буде внесено Верховної Ради з метою його наступного прийняття і вчинення в дію вже з 1 січня 2018 року.

За словами в.о. начальника ГУ ДФС у Київській області Олексія Кавиліна, в роботі податкової служби відбуваються кардинальні зміни, спрямовані на створення високоякісного сервісу для платників податків.

“Я глибоко переконаний, що податкова служба – це партнер бізнесу, який завжди підтримає, проконсультує і допоможе у вирішенні проблемних питань. Ми цінуємо ініціативу Асоціації платників податків у контексті розроблення Ліберального податкового кодексу. Ця робота важлива як для платників податків, так і для податкових органів, оскільки тільки партнерство та співпраця доведе роботу до спільного знаменника”, – зазначив Олексій Анатолійович.

«Податкова система в Україні потребує змін, – впевнений Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе. – Ліберальний кодекс важливо прийняти принаймні за 6 місяців до нового фіскального року, з тим, щоб бізнес встиг підготуватися до роботи за новими правилами».

Серед головних пропозицій розробленого ПК – залишити 9 з 13 наразі існуючих податків: 5 загальнодержавних та 4 місцевих. Також фахівці пропонують об’єднати два податки в один: податок на доходи фізичних осіб і єдиний соціальний внесок, і з 1 січня, разом із введенням у дію ліберального Податкового Кодексу, встановити його на рівні 32% з поетапним скороченням до 2020 року до 20%.   

«Всі успішні країни пройшли через ліберальні зміни, – запевняє Грігол Катамадзе. – Ви не назвете жодну країну, яка сьогодні є успішною, і яка б не пройшла через дерегуляцію та лібералізацію».

ГУ ДФС у Київській області