Попри незадоволеність суспільства, служителі Феміди отримують на пенсії десятки тисяч гривень

Майже 12 мільйонів українців отримують пенсії. Через анексію Криму та окупацію окремих регіонів Донбасу ця цифра суттєво скоротилася. Водночас зменшилася й кількість людей, які перестали платити єдиний соціальний внесок.
Зараз середня пенсія в Україні становить 1828 гривень. Мінімальна — лише 1247 гривень. Утім не всі на заслуженому відпочинку живуть на межі бідності. Зараз найбільшу пенсію в Україні — майже 59 тисяч гривень — отримує Герой України, льотчик-випробовувач. До слова, середня пенсія судді — 22 тисячі гривень, народного депутата — 15 тисяч, ученого — 3,7 тисячі, чиновників — 3,3 тис. гривень. Сучасним пенсіонерам такі пенсії призначати не можна. Рiч у тiм, що, за рішенням уряду, діють обмеження — максимум 10,7 тис. гривень на одну людину. Однак «різати» вже призначені виплати заборонено законом. Серед пенсіонерів, які отримують більше 10 тис. гривень пенсії, — 19 тисяч українців. Це 0,2% від загальної кількості пенсіонерів.
Попри незадоволеність суспільства, служителі Феміди отримують на пенсії десятки тисяч гривень. За словами народного депутата Віктора Пинзеника, судді Конституційного Суду матимуть пенсію y розмірі більше 200 тисяч гривень. Ця цифра становить 80% від їхньої зарплати.
«Парламент схвалив у першому читанні передбачені проектом закону 5336-1 зарплати і пенсії суддям Конституційного Суду України. Вони вимірюються сотнями тисяч гривень на місяць. Недопустимі для нинішніх економічних реалій цифри, які шокують мене і більшість наших громадян, не стали такими для народних обранців. Із почуттям виконаного обов’язку 239 голосами «за» з другої спроби проект закону було схвалено. 8 проголосували проти, 27 утрималися, але такою кількістю неможливо стримати ухвалення рішень», — пише на своїй сторінці y соціальній мережі народний депутат.
За даними Міністерства соціальної політики, близько восьми мільйонів українців мають розрахунковий базовий розмір пенсії менше прожиткового мінімуму. До 2012-го пенсії збільшували на 20% від зростання середньої зарплати по країні, але останні кілька років ця норма закону не діє. За три минулі роки рівень інфляції досяг 80,6%. Отже, мінімальну пенсію з 2014-го до кінця 2016 року повинні були підвищити з 949 до 1713 гривень. А в цьому році — до 1851 гривні. Однак наразі мінімальна пенсія  — 1247 гривень, а до кінця цього року її планують підвищити до 1373 гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *