Українці масово відмовляються від виплати субсидій готівкою

З травня українцям запропонують новий механізм виплати субсидій

З 1 березня В Україні почали нараховувати субсидії грошима. Однак зараз українці почали масово відмовлятися від виплат субсидій у готівковій формі.

Про це заявив генеральний директор Директорату сім’ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко, пише видання “Хвиля“.

Віталій Музиченко розповів, що з травня 2019 року його організація запропонує людям новий механізм виплати субсидій, і розповів деталі того, як він буде працювати.

“Хочемо дати людям можливість повернутися на безготівкові грошові розрахунки. Якщо людина не може самостійно оплатити комунальні послуги, держава йому в цьому допоможе. Постачальники послуг надаватимуть інформацію за сумою нарахованих платежів, і з рахунку субсидіанта вже будуть списуватися відповідні кошти”, – зазначив Музиченко.

У Мінсоцполітики також нагадали, що субсидіанти зобов’язані своєчасно оплачувати комунальні послуги. Інакше, при заборгованості терміном понад місяць, допомогу не продовжать до погашення боргу.

Загалом, на роздачу грошей субсидіантам з держбюджету пішло додатково понад 12 мільярдів гривень, які фактично одномоментно опинилися в обігу. За це доведеться ще заплатити у вигляді інфляції. У Нацбанку спробували заспокоїти — грошей виділених на монетизацію замало, аби сколихнути інфляцію, тому націлені на її зниження, бо НБУ залишив облікову ставку високою. Це означає, що кредити для бізнесу так і залишатимуться недоступно дорогими.

Водночас, раніше директор департаменту Мінсоцполітики Віталій Музиченко вважав, що монетизація субсидій — правильний шлях, але  є і в нього сумніви.

“Я не знаю так само як і ви, і всі, хто тут працюють, чи оплатить людина за комунальні послуги. Рівень оплати може змінитися. Ми не знаємо, чи готові наші громадяни до отримання готівкових коштів для розрахунку. Якщо платіжна дисципліна буде належна, ми будемо рекомендувати виплату субсидій в готівковій формі. Іншими словами: монетизація як раптово почалася, так раптово може і закінчитись, якщо замість оплати комуналки люди куплять їжу”, – наголосив чиновник.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *