Президент пообіцяв українцям референдуми

Президент України Володимир Зеленський заявив, що незабаром Верховна Рада розробить і ухвалить закон, який регулює проведення референдумів у країні.

Президент  запевнив, що іноземці та іноземні компанії отримають змогу купувати українську землю лише за результатами всеукраїнського референдуму. Цими планами глава держави поділився у відеозверненні, опублікованому на своїй сторінці у Facebook

Він підкреслив, що цей закон “чітко встановить види і механізми референдуму, і нарешті дасть українцям право вирішувати долю того чи іншого дуже важливого дня них питання”.

“Нашим гаслом було: “Зробимо це разом”. І ми завжди обіцяли, що важливі питання будемо вирішувати разом з вами, – підкреслив президент.

“Я розумію, що це питання дуже чутливе для людей…Тому прийнято наступне рішення: між першим і другим читанням у діючий проєкт закону (про ринок землі – ред.) будуть внесені правки, згідно яких, право продавати і купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані виключно українськими громадянами.

Іноземці і компанії, які мають серед засновників іноземців, отримають право купувати українські земельні ділянки тільки у випадку якщо на це буде дана згода народу України на всеукраїнському референдумі.

 Відповідний пункт буде міститися у законі. У найближчий час Верховна Рада розробить і прийме закон, який чітко встановить види і механізми референдуму”.

За словами президента, старі політики, які виступають проти ринку землі, ймовірно, відстоюють чиїсь інтереси.

Зокрема, 11 листопада голова фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко вимагала зняти з розгляду парламенту проєкт закону №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”.

Тимошенко згадала про акції протестів, які проходять у понеділок у 13 областях під егідою Всеукраїнської аграрної ради і внаслідок яких автомобільні дороги блокували противники створення ринку сільськогосподарських земель.

Верховна Рада планує розглянути проєкт закону з 12 до 15 листопада.