Справа Гандзюк: колишнього помічника нардепа Павловського арештовано

Печерський райсуд Києва відправив під арешт на півтора місяці, до 4 березня, колишнього помічника нардепа Ігоря Павловського, підозрюваного у створенні та керуванні злочинним угрупуванням, а також у справі про вбивство Катерини Гандзюк.

Джерело: трансляція судового засідання на youtube-каналі “Громадського”

Альтернативи у вигляді грошової застави рішення суду не передбачає.

Прокурори розповіли на суді, що Павловський залучав Сергія Торбіна (один з підозрюваних у причетності до вбивства) та інших невстановлених людей для здійснення злочинної діяльності і для супроводу злочинів. Злочинне угрупування вчиняло злочини проти власності, пов’язані з умисним пошкодженням майна, злочинів проти громадської діяльності та проти життя людини

 Зокрема, прокурори розповіли, як Павловський доручив чоловікам на прізвища Пилипенко та Брага та іншим особам знищити спалити авто активістів.

Також, за даними прокурорів, Павловський організовував масові заворушення, зокрема під стінами Олешківської райради.  До них залучили не менше 50 осіб, які прибули до Олешківської ради, де за вказівкою Торбіна і Павловського заблокували вхід до будівлі для осіб, які хотіли бути присутніми на засіданні сесії.

Прокурори також нагадали, що Павловський без поважних причин не з’являється до Приморського райсуду Одеси (уже 5 разів) і один раз не з’явився до Верховного суду. При цьому у ті дні, коли Павловського чекали у суді, він активно пересувався Одесою і Херсоном.

На думку сторони обвинувачення, Павловський може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового слідства, незаконно протидіяти слідству, може переховуватись, незаконно впливати на потерпілих і свідків.

Прокурори також нагадали про причетність Павловського до справи Гандзюк.

Прокурори розповіли про зв’язки Павловського з правоохоронцями Херсона – про те, що є роздруківки телефонних розмов, з яких видно, що він особисто зідзвонювався з колишніми керівниками поліції і СБУ Херсонської області.

Пряма мова прокурора: “Прошу застосувати до Павловського Ігоря запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів без визначення альтернативного запобіжного заходу у вигляді застави”.

 Павловський на засідання суду прийшов на милицях і сидів, весь час тримаючи їх перед собою.

Адвокати Павловського, у свою чергу, наполягали у суді, що саджати під варту їхнього підзахисного немає потреби, адже він до теперішнього часу співпрацював зі слідством і до того ж дуже хворий, і немає жодних ознак, що він може втекти.

Крім того, вони стверджують, що наразі не побачили від слідства доказів, які б свідчили про злочини Павловського.

Стосовно неявки чоловіка до судів адвокати заявили, що він не міг цього робити, тому що погано почувався через хворобу.

Захист попросив суд відмовити стороні звинувачення у повному обсязі.

Нагадаємо у понеділок, 20 січня, правоохоронці затримали Павловського. Йому повідомили про підозру у керування злочинною організацією, яка “вчиняла у Херсонській області насильницькі дії щодо громадян та підпали їхнього майна з метою залякування та припинення громадської діяльності”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *