Генпрокуратура взялася за законність використання коштів на “Велике будівництво”

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова доручила главам обласних прокуратур вивчити законність використання державних коштів, які було спрямовано на широкомасштабну програму “Велике будівництво”. Вона, як відомо, є особливим предметом гордості для президента країни Володимира Зеленського.

Прикметно, що це трапилося через декілька тижнів після заяви глави держави про можливе звільнення керівниці Офісу генпрокурора.

Офісом Генерального прокурора здійснюється вивчення стану реалізації органами прокуратури впродовж 2019-2020 років процесуальних, наглядових, представницьких та координаційних повноважень у сфері законності використання бюджетних коштів, передбачених для будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг”, – йдеться у ньому.

У документі увага акцентується на тому, що програму “Велике будівництво” ініціював саме президент Зеленський. Прокурорів же просять вивчити всі наявні кримінальні справи, які стосуються її реалізації, зокрема, за 2019 рік й 11 місяців 2020-го.

Серед іншого, фахівці мають вишукати в Єдиному реєстрі досудових розслідувань всі згадки про будь-які порушення під час ремонту й будівництва доріг, які фінансувалися з держскарбниці саме в межах програми. Прокурори повинні надати не тільки кількість таких справ, а й стан їхньої реалізації, зокрема й те, як на такі порушення реагували їхні відомства на місцях. Якщо ж реакції не було – роз’яснити, чому саме. Коли ж знайдуть тих, хто винен у порушеннях – подбати про те, щоб їх було притягнуто до відповідальності.

Всю інформацію керівники облпрокуратур повинні надіслати до Офісу генпрокурора не пізніше 14 грудня 2020 року.

Нагадаємо:

  • з 1 березня в Україні почали робити дороги за програмою “Велике будівництво”. Гроші взяли з COVID-фонду.
  • На тлі скандалів довкола “Великого будівництва” 21 листопада з Європейської площі в центрі Києва відбувся автомарш до лікарні “Феофанія”, де лікувався від коронавірусу президент Володимир Зеленський. Учасники акції привезли під медустанову асфальт.