КРАПКА – ЦЕ ЩЕ НЕ ПРОЩАЙ!

25 років газета “Діловий Переяслав” залишалася єдиним незалежним виданням на теренах Переяславщини. За всі ці роки ми не нили й нікому не жалілися, як доводилося виживати, адже газети майже ніколи не бувають прибутковими. Саме з цієї причини останніми роками в Україні припинили своє існування дуже багато навіть центральних, а не те що регіональних друкованих видань. Видавництво газет стає все дорожчим. Ми мовчали й про те, скільки всього мусили терпіти за правду, яку несли своїм читачам.

Насправді ми змогли пережити кілька економічних криз, які були в Україні. Однак нинішня, та ще й плюс пандемія, жорсткий карантин, який на 3 місяці вибив нас із строю (держава, до речі, навіть не спромоглася якось підтримати й допомогти у цій скрутній ситуації, хоч ми й зверталися за такою допомогою).

Отож економічний стан підприємства в даний період просто унеможливлює подальший вихід друкованого варіанту газети “Діловий Переяслав”. Шукати спонсорів точно не в наших правилах. Адже незалежна журналістика перестає такою бути, коли починає фінансуватися “добродійниками”, бо тоді, хоч-не-хоч, приховано вестиме їх політику й маніпулюватиме свідомістю своїх читачів. Ми ж ніколи цього не робили й не будемо робити.

Гроші з міського бюджету за жодних умов ми теж не візьмемо, адже і їх треба буде відробляти, а тим більше приховано. Писати лише те, що хоче читати влада, не в наших правилах. Тим більше, вважаю аморальним у ці складні часи пандемії та зубожіння більшості людей купувати за кошти платників податків прихильність журналістів.

Отож як засновник та редактор газети “Діловий Переяслав”  прийняла це непросте для себе рішення. Газета поки що припиняє свій випуск у друкованому варіанті. Чверть століття ми несли до своїх читачів незаангажовану й чесну інформацію, з усіх сил намагалися, щоб від вас не змогли приховати ті факти й моменти, які дехто з усіх сил так волів  замовчувати. Ми старалися дати вам розуміння подій, які відбувалися, рішень, які приймалися, оприлюднювали суми, які транжирилися з бюджету на забаганки тих, кому ми дозволили ним розпоряджатися, викривали схеми неефективного використання грошей платників податків…

А ще ми ближче знайомили своїх читачів з людьми, які живуть поряд з нами і які багато роблять кожен на своєму місці задля розвитку Переяславщини та примноження слави історичного міста, ми розповідали про те, як проходять будні і свята наших земляків, ми радилися та ділилися тим, що наболіло й від чого було радісно на душі. І ось тепер я ставлю крапку…

Свій соціальний проект, група “Ділового Переяслава” у Фейсбуці, яка на сьогоднішній день є однією з найбільших у місті, продовжу. Сподіваюся, що наш сайт, який переглядають десятки тисяч читачів щотижня, теж залишиться відкритим плацдармом для обговорення свіжих новин, адже він теж є соціальним проектом і безкоштовно доступний кожному. Вдячна всім вам за те, що були з нами протягом 25 років. На жаль, чи на щастя, все має свій початок і свій кінець, головне все робити вчасно. Та й ця крапка – це ще не прощай…. Я буду думати й працювати над іншим проектом. Чекаю нового законодавства про ЗМІ.  До речі, протягом року після припинення  випуску друкованого видання, його реєстрація вважається дійсною.

КРАПКА – ЦЕ ЩЕ НЕ ПРОЩАЙ!                                                З повагою до наших читачів                                     редактор Світлана ПОМОЙНИЦЬКА