СПРАВА ТЕС: ВЕРХОВНИЙ СУД ВЗЯВ ДО РОЗГЛЯДУ ЩЕ ОДНУ СПРАВУ, ЯКА СТОСУЄТЬСЯ ОТРИМАННЯ ТОВ “ЮГЕНЕРГОПРОМТРАНС” ДОЗВОЛУ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН

17 листопада 2020 року з’явилася ухвала Верховного суду України щодо касаційної скарги переяславської активістки, адвоката Олени Гичко на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.04.2020 р. та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 2.10.2020 р. у справі №640351/20 за її позовом до Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації. Третьою особою у цій справі виступає ТОВ “Енергопромислова група “Югенергопромтранс”. Позивач просила визнати рішення судів першої інстанції неправомірними та їх скасування.

В обґрунтуванні касаційної скарги скаржниця, зокрема, зазначала, що справу було віднесено до справ незначної складності проте скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовної практики, а справа становить значний суспільний інтерес та має виняткове значення.

З урахуванням обставин справи, доводів касаційної скарги, обґрунтування вимог особи, що подала касаційну скаргу Верховний суд дійшов висновку, що доводи касаційної скарги свідчать про те, що СПРАВА СТАНОВИТЬ ЗНАЧНИЙ СУСПІЛЬНИЙ ІНТЕРЕС. З огляду на це, колегія  суддів  дійшла висновку про необхідність перегляду оскаржуваних судових рішень.

Таким чином касаційна скарга відповідає вимогам ст.330 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням установленого процесуальним законом строку на касаційне оскарження, підстави для повернення  касаційної скарги  чи відмови у відкритті касаційного провадження відсутні.

Верховний суд прийняв рішення відкрити касаційне провадження за скаргою Олени Гичко. Витребувати з Окружного адміністративного суду міста Києва справу №640351/20. Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали. Ухвала набула законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Від редакції:

Нагадаємо, в 2019 р. ТЕС отримала новий дозвіл на викиди аж на 10 років. Першого разу, коли вони його просили, громада заблокувала їм таку можливість. Тоді самотужки, без допомоги міськради, були організовані та проведені громадські обговорення, на які прийшло більше 400 переяславців. Але в травні 2019 р. ТОВ “Югенергопромтранс” (якраз у період травневих свят та масового садіння городів) повторно розмістило у газеті “ВП” заяву про намір робити викиди, яку ніхто з переяславців просто не помітив.  Саме тому  й не було ні громадських обговорень, ні жодних заперечень. Підступно промовчала і міська влада. Саме цей дозвіл зараз і намагається скасувати адвокат Олена Гичко.

Інф “ДП”