Скоро “сімки” відійдуть у минуле, оператори запускають віртуальні сім-карти

Українські мобільні оператори ТриМоб і lifecel почали запускати послугу електронної sim-карти

Про це пише Liga.Tech.

Електронна sim-карта – це маленька мікросхема на материнській платі гаджета, яка встановлюється на етапі виробництва.

Відповідно, на неї можна завантажувати і видаляти дані про різні сім-картах.Користувачу не потрібно йти в магазин, замовляти нову карту і вручну вставляти. Все можна зробити дистанційно. Технологія дозволяє мати кілька віртуальних сімок одночасно – до 5 штук. Але активної в один момент буде тільки одна з них – на вибір користувача.

Для оператора також зручно, адже не потрібно платити за випуск і логістику фізичних карток. І для виробника телефонів теж добре: можна використовувати час, що звільнився від фізичної сім-карти місце, щоб встановлювати в телефони більш ємнісні акумулятори, а також зробити їх більш захищеними від пилу, вологи і температур.

Два останніх покоління Apple телефонів та планшетів підтримують технологію. Можна додати собі віртуальну сімку і в телефони Google.

Для того щоб почати користуватися eSIM, необхідно (у lifecell) придбати фізичний або електронний ваучер в магазинах або на сайті lifecell, відсканувати QR-код і активувати eSIM.

У ТриМоб така ж система активації – через QR-код, який надішлють на електронну пошту після покупки послуги в інтернет-магазині.