Нардепи влаштували штовханину і заблокували трибуну

Противники розгляду влаштували штовханину біля трибуни Верховної ради.

Народні депутати з опозиції впродовж всього ранкового засідання Верховної Ради блокують трибуну та розгляд законопроєктів про відкриття ринку землі.

Після перерви спікер парламенту Дмитро Разумков за підтримки депутатів “Слуги народу ” подовжив засідання до 15-ї години. Він оголосив про розгляд земельних законів та запросив доповідати міністра економіки Тимофія Милованова. Однак виступити міністру не дозволили опозиційні нардепи налаштовані проти розгляду. Вони влаштували штовханину та не впустили його до трибуни.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов представляв проєкт закону “Слуги народу” про скасування мораторію на продаж сільгоспземлі №2178-10 під крики “Ганьба!” і в оточенні противників такого закону.

Пряма мова Милованова: “Сьогодні історичний момент… я вірю у демократію, засновану на власності… Ми маємо громадянам дати можливість розпоряджатися своєю землею.

Потрібно, аби власник почував себе власником, а не кріпаком, щоб він був спроможний продати одну ділянку і купити іншу, яка йому більше підходить.

 Більше 1 мільйона га сільгоспземель перебуває у комунальній власності – і громади повинні мати справедливий дохід від оренди чи продажу майна”.

 Виступ міністра зустріли криками “Ганьба”, які лунали під час майже всієї його доповіді.

Також нардепи від “Батьківщини” зайняли частину президії, а члени “ОПЗЖ” – трибуну.

Милованов заявляв, що за останні два місяці “говорив буквально з кожним – від власників агрохолдингів до найскромніших фермерів, і кожен з них мав аргументи “за” і “проти”, але одне спільне було у всіх – мрія бути успішним на землі”.

Міністр також нагадав, що чинна норма земельного кодексу говорить, що землі сільгосппризначення не можуть передаватися у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам і іноземним державам.

Він додав, що це “справедлива норма і ми вважаємо, що вона і далі повинна діяти”.