Сільські навчальні заклади будуть закриватися, а учнів переводитимуть у опорні

Міністерка освіти Ганна Новосад повідомила, що вчителям, які працювали в сільських школах, доведеться перекваліфікуватися.

Про це керівниця МОН розповіла в ефірі каналу “1+1”. За її словами, зараз в Україні більше педагогів, ніж потрібно на таку кількість учнів, що є сьогодні.

“Безперечно, це річ дуже непопулярна, але тим освітянам, які працюють у сільських школах і яких підвозитимуть у опорні школи, їм потрібно буде підвищувати кваліфікацію та перекваліфіковуватися”, – заявила міністерка.

Зазначається, що сільські навчальні заклади будуть закриватися, а учнів переводитимуть у опорні. У зв’язку з цим вчителям доведеться перекваліфікуватися.

Про перекваліфікацію вчителів дивіться з 16:40

Як повідомлялося, раніше Новосад запропонувала закрити школи і підняти зарплати вчителям. Як сказала тоді  очільниця Міносвіти в інтерв’ю “Радіо Свобода”, середня вартість підготовки учня в Україні становить 21 тис гривень, а в малокомплектних школах – 100 тис гривень

Міністерка заявила, що за рахунок закриття малокомплектних шкіл можна підвищити зарплати вчителям і облаштувати кращий освітній простір.

“Сума 100 тисяч гривень, на жаль, не говорить, що дитина отримує кращу якість освіти. Це абсолютно неефективне використання коштів. Тому потрібно працювати над мережею, її оптимізувати, робити так, щоб діти мали доступ до кращих шкіл. Це можуть бути опорні школи, щоб вони могли до них доїжджати, мати доступ до кращих освітніх послуг”, – сказала Новосад.