У міністерки фінансів є амбітний план розпрощатися з МВФ

Як заявила  міністерка фінансів Оксана Маркарова на hromadske, планує припинити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, щоб Україна з 2023 року забезпечувала себе сама. “Мій амбітний план – закінчити її (програму з МВФ – ред.), щоб у 2023 році у нас не стояло питання, коли ми отримаємо новий транш, а могли би себе забезпечувати…

Програма, над якою ми працюємо, має нам дозволити провести масу реформ, приватизацію, концесію та інші речі. Але і має дозволити нам вийти з неї по завершенні – як свого часу це змогла зробити Польща”.

  14 листопада в Україні почала працювати Місія Міжнародного валютного фонду.

16 листопада прем’єр Олексій Гончарук та міністерка фінансів Оксана Маркарова обговорили з місією МВФ в Україні умови відкриття нової 3-річної програми розширеного фінансування.

Нагадаємо:

  • 13 жовтня у Нацбанку повідомили, що переговори України з Міжнародним валютним фондом про нову програму можуть загальмуватися через суперечку між державою і олігархом Ігорем Коломойським за контроль над націоналізованим Приватбанком.
  • 13 листопада Коломойський заявив, що Україні пора відмовитися від Заходу і налагоджувати відносини з Росією. За його словами, фінансування з Росії може замінити кредити від МВФ, який наполягає на антикорупційних реформах, що дратують вкорінені бізнес-інтереси в Україні.