”Неприпустимо!” Росія пригрозила зброєю у відповідь на ультиматум США

У Росії жорстко відреагували на ультиматум США щодо пунктів Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), а деякі навіть заговорили про зброю.

Заступник голови комітету Держдуми РФ з оборони Юрій Швиткін пригрозив у коментарі “РІА Новости“, що вихід Штатів призведе до порушення стабільності в Європі, чиї країни нібито стануть заручниками “безвідповідальної політики”.

“Через два місяці будуть порушені стабільність і спокій. Це може привести в кінцевому підсумку до ескалації напруженості на Європейському континенті. Європейські країни стають заручниками непродуманої та безвідповідальної політики США з цього питання. Ми ніколи не виходили з договору, але в разі виходу США змушені вчинити відповідні заходи, щоб дотримати баланс сил. Звичайно, ми в жодному разі не прихильники цього, але якщо у нас буде один варіант, що залишився, ми його будемо виконувати. Тут усе просто — потрібно виконувати умови договору”, — сказав він.

У свою чергу член комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франц Клінцевич зазначив, що Росія “не може серйозно сприймати” заяву американців. При цьому він уточнив, що РФ готова “викласти всі карти на стіл”.

“Черговий політичний кульбіт США. Перш за все, зазначу, що подібного роду заяви не можуть всерйоз сприйматися Росією. Ми готові викласти всі карти на стіл, довівши всьому світові, що наша країна жорстко дотримується цього договору. Помпео, намагаючись звалити з хворої голови на здорову, продовжує спекулювати на одній із найважливіших проблем підтримки європейської і світової безпеки, що абсолютно неприпустимо”, — заявив Клінцевіч.

А голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Бондарєв пригрозив відповісти Штатам прискоренням розробки і прийняттям на озброєння “унікальних” видів зброї.

“Ми вважаємо за необхідне дотримання ДРСМД і обстоюємо його збереження. Це офіційна позиція російського керівництва. Однак у разі розірвання договору американцями ми будемо змушені відповісти комплексом заходів, включаючи прискорення розробки і прийняття на озброєння унікальних видів зброї”, — передає РІА “Новости” слова Бондарєва.

При цьому він заявив, що потрібно провести між країнами переговори щодо договору, щоб він був адаптований і поширений тільки на Європу при базуванні ракет за її межами.

Як повідомлялося, державний секретар США Майк Помпео дав Росії 60 днів, щоб виправитися у виконанні ДРСМД, інакше Штати покинуть договір. “Ми або ховаємо голову в пісок, або приймаємо рішення, керуючись здоровим глуздом”, – сказав Помпео, додавши, що не бачить жодних ознак того, що РФ змінить свою поведінку.

Він також уточнив, що порушення з боку Росії договору неможливо розглядати окремо від її беззаконня на світовій арені. При цьому міністри закордонних справ країн-членів НАТО підтримали рішучість США.