Протоієрей РПЦ МП Рябко про відмову відспівувати дитину: Не відспівували і відспівувати не будемо!

Протоієрей РПЦ МП Ігор Рябко заявив, що православна церква є закритою військовою організацією з жорсткими законами, тому священик не має права відспівувати “хрещену у розкольників дитину”.

Православна церква воює з дияволом і його слугами, тому священик РПЦ МП не має права відспівувати “хрещену у розкольників дитину”, заявив протоієрей РПЦ МП Ігор Рябко у Facebook.

“Не відспівували і відспівувати не будемо! Усім розпалювачам міжконфесійної ворожнечі та мізантропам, які спекулюють на смерті безневинної дитини, я хочу пояснити, що таке православна церква. Не тільки українська або російська, а будь-яка, яка входить до світової спільноти православних церков. Православна церква – це закрита військова організація, яка має свій статут, свій порядок, свої жорсткі, дані від Бога, закони існування”, – наголосив він.

За словами священика, слуги диявола воюють із церквою “безпосередньо або опосередковано через людей”, а всі таїнства, що відбуваються всередині православної церкви, стосуються лише “посвячених”.

“Жоден священнослужитель не має права здійснювати їх за межами цієї організації, під загрозою позбавлення права бути її членом. Членство в цій організації можна здобути через “особливе посвячення”, яке називається хрещенням і причастям”, – заявив Рябко.

Він додав, що без причастя таїнство хрещення втрачає свою силу і значення, а неучасть у “духовних військових діях” вважають “дезертирством і зрадою”.

“Дитина, яка прийняла хрещення і стала членом церкви за вірою своїх батьків і хрещених батьків, є такою у тому разі, якщо її періодично причащають, і за неї молиться церква в особі її дійсних членів”, – продовжив священик.

Рябко наголосив, що тільки життя за заповідями й неухильне дотримання церковних статутів дають право на участь у церковних таїнствах і молитвах.

“Жодну людину, незалежно від віку, не буде відспівано за православним церковним чином, якщо вона не хрещена у православній церкві (це для дітей) і (якщо вона доросла) не живе у злагоді з вищесказаними принципами членства церковної громади”, – пояснив він.

На думку священика, поширена практика відспівування, вінчання і хрещення людей, які не жили в згоді з православною вірою, є “великим порушенням канонічного права”.

“Розкольники, які самозванно обізвали себе “Київським патріархатом”, жодного стосунку до православ’я не мають… Користуючись прецедентом, я би хотів запропонувати керівному архієрею розглянути пропозицію про те, щоб рекомендувати священнослужителям Запорізької – Мелітопольської єпархій здійснювати всі таїнства і обряди винятково над дійсними членами їхніх громад”, – підсумував він.