З 14 січня почнуть штрафувати за неналежне запобігання хворобі COVID-19

14 січня вступає в дію закон, згідно з яким юридичних осіб, приватних підприємців почнуть штрафувати за допуск осіб у громадські місця без масок, а також за відсутність попередження про необхідність одягнути маску чи не реагування на перебування таких осіб без засобів захисту в приміщенні. Віповідний Закон офіційно опублікований 13 січня в газеті “Голос України”, а тому він вступає в дію з наступного дня, себто з 14 січня.

Штраф передбачений у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нині це 17 грн). Тобто розмір штрафу у грошовому еквіваленті коливатиметься від 3400 до 5100 грн.

Штрафуватимуть за:

– допуск особи в громадські будівлі споруди, де здійснюється обслуговування населення, і громадський транспорт в період дії карантину, без попередження, донесеного у будь-якій формі і будь-яким способом, про необхідність одягути маску, яка закриває ніс і рот, у тому числі виготовлену самостійно, і

– відсутність реагування на перебування в таких місцях людей без вдягнутих масок (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення);

– за обслуговування споживачів в період дії карантину працівниками суб’єктів господарювання і безпосередньо ФОП без вдягнутих масок, які закривають ніс і рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Складати постанови про накладення штрафів і застосування фінансових санкцій будуть уповноважені особи територіальних органів центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного і епідемічного благополуччя населення.