В психоневрологічному інтернаті на Дніпропетровщині знущалися з хворих

Перевіряльники викликали поліцію.

У Стародобровольському психоневрологічному інтернаті Дніпропетровської області пацієнтів катували та змушували займатись сексом із іншими пацієнтами, які наглядали за порядком у закладі. Про це повідомили у пресслужбі уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової після планової перевірки.

Під час візиту моніторингова група знайшла два приміщення, в яких встановлено ґрати на вікнах та дверях. Під час опитування підопічні стверджували, що їх закривали у цих приміщеннях поодинці, при цьому обмежували у русі.

Зі слів пацієнтів інтернату, санітари часто застосовують до них фізичну силу. Під час візиту перевіряльники бачили особу з гематомою на лобі та синцями під очима, він розповів, що тілесні ушкодження завдав йому санітар. Жодних записів щодо фіксації цих ушкоджень не знайшли

В психоневрологічному інтернаті на Дніпропетровщині знущалися з хворих

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Як виявилося, підопічних інтернату змушували займатися сексом з іншими підопічними, які наглядають за поведінкою в установі.

“У відділенні на 47 лежачих хворих, які не можуть себе самостійно обслуговувати, на зміні працюють тільки дві санітарки. Двоє працівників фізично не можуть нагодувати всіх підопічних одночасно, тому прийом їжі розтягується на години. А деякі підопічні лежачі на підлозі, там і їдять. Окрім того, в цьому ж відділенні встановлено, що до осіб застосовується м’яка фіксація верхньої частини тіла та рук за спиною. Це є порушенням всіх вимог національного та міжнародного законодавства щодо застосування фізичного обмеження до осіб з психічними розладами. Довготривале фізичне обмеження у зазначених вище умовах можна розцінювати як катування”, – йдеться у звіті.

Більше того, пацієнтам не надають медичну допомогу. Від 2013 року вони не проходили щорічні медичні огляди. В історіях хвороб відсутні записи стосовно зміни режиму утримання підопічних. У документації немає записів про випадки травматизму та надання першої медичної допомоги.

Моніторингова група викликала поліцію у заклад, а свій звіт вони подадуть до прокуратури, керівника обласної державної адміністрації та правоохоронних органів.

Нагадаємо, 31 жовтня повідомлялося, що на Вінниччині в психоневрологічному інтернаті виявили факти жорстокого поводження з хворими. Санітари закривали голих підопічних на ніч і не випускали їх навіть у туалет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *