Прем’єр-міністр ініціює держрегулювання ціни на газ для споживачів, але ненадовго

В Україні до кінця опалювального сезону або до закінчення карантину введуть єдиний тариф на газ у розмірі 6,99 грн за кубометр.
Прем’єр-міністр ініціює запровадження держрегулювання ціни на газ для побутових споживачів. Про це йшлося на засіданні Кабміну 

“На нараді у президента ухвалили низку рішень, частину я озвучу. У зв’язку з пандемією і карантинними обмеженнями, різким зростанням цін на біржах, пропонується запровадити для всіх державне регулювання на період карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону. Пропонована ціна 6,99 грн за кубометр“, – сказав прем’єр.

За його словами, оскільки деякі компанії продають газ за ціною понад 10 грн, українці отримають 30% економії.

Як знизять тариф

“Сьогодні ситуація з пандемією ускладнює можливість українців заробляти додаткові доходи і компенсовувати значне зростання цін на біржах на газ. У зв’язку з цим останніми днями уряд і Президент проводили ряд нарад стосовно ситуації з цінами на комунальні послуги. На нараді у Президента, яка відбувалася сьогодні, було прийнято ряд відповідних рішень”, – сказав прем’єр-міністр.

Він нагадав, що з 1 серпня в Україні запрацював ринок газу для населення.

“Ми запустили ринок газу, і це процес незворотний. Вже понад пів мільйона українців змінили газопостачальника. Тисячі наших громадян користуються перевагами ринку газу, уклавши у вересні річний контракт на постачання газу за ціною 4,70 грн за кубометр. Зараз вони заощаджують до 50% порівняно з минулими роками”, – наголосив Шмигаль.

При цьому він підкреслив, що газопостачальники, які були монополістами, “роблять усе, аби не відпускати людей, залишати їх у “газовому” рабстві”.