Прокурори САП у справі Мартиненка заявили про тиск на суд з боку Народного фронту

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заявили про тиск на суд у справі Миколи Мартиненка з боку депутатів Верховної Ради та міністрів з партії Народний фронт.

Про це заявив прокурор Роман Симків повідомляє Громадське із посиланням на власного кореспондента.

“В країні, яка декорує себе як правова держава, відбувається ситуація, що депутати певної фракції приходять і зривають суд”, – сказав, зокрема, Симків.

Раніше повідомлялося, що 15 народних депутатів і чотири міністри запропонували взяти екс-нардепа від Народного фронту Миколу Мартиненка на поруки.

Перед цим голова МВС Арсен Аваков заявив, що резонансну справу Мартиненко вимагає “неупередженого і незалежного судді”.

“Справедливий суд в руках судді Бобровника – це нонсенс і профанація. Неупередженість та незалежність судді у резонансній справі вкрай важлива”, – заявляв глава МВС.

20 квітня НАБУ затримало Мартиненко у справі про розтрату $17,28 млн на українському держпідприємстві Східний ГЗК під час постачання уранового концентрату з Казахстану.

Відразу після цього Народний фронт опублікував заяву на підтримку екс-нардепа, звинувативши НАБУ у вибірковому правосудді, фальсифікації справи та політично мотивованих діях.

У Народному фронті також заявили, що НАБУ сподівається отримати санкцію на утримання Миколи Мартиненка під вартою в судді Солом’янского райсуду Києва Олександра Бобровника, “який перебуває на гачку у НАБУ і прославився тим, що вживає алкоголь та бере хабарі прямо в своєму робочому кабінеті”.