Loading...

ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ ПОДОРОЖЧАЮТЬ ЩЕ 7% У ЛЮТОМУ

З початку 2017 року в Україні чітко сформувалася тенденція зростання цін на продукти харчування. За місяць яловичина подорожчала на 5%, що пов’язано в першу чергу з низьким рівнем пропозиції. Курятина подорожчала на 1%, а вартість свинини залишилася практично незмінною. Про це повідомляє асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”.

Через зростання витрат переробних підприємств на 4% зросла ціна на молоко. Зростання цін на інші продукти в першу чергу обумовлені скороченням обсягів пропозиції, як це сталося у випадку з гречкою, а також зростанням витрат підприємств на оплату праці в зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати з 1 січня.

Експерт аграрних ринків УКАБ Євген Дворник уточнив, що в лютому продовжать рости ціни на овочі та фрукти, що пов’язано з сезонним чинником. Також підросте в ціні м’ясо та ряд інших продуктів харчування.

“Зараз спостерігається зростання закупівельних цін на живу худобу, що пов’язано з низьким рівнем пропозиції биків і корів високої вгодованості, наявністю експортних контрактів і зміною системи оподаткування, що має найбільший вплив на виробників продукції тваринництва. Тому в лютому очікується зростання цін на м’ясо в межах 5 -7%. На решті продукції можливе незначне коливання цін в межах 2-3% “, – пояснив експерт.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *