Loading...

“ЗРАДА У ЧИСТОМУ ВИГЛЯДІ”: НАЦБАНК ЗВИНУВАТИЛИ У ВІДКРИТТІ РАХУНКІВ ДЛЯ “ДНР” І “ЛНР”

Ситуацію вже взялися вивчати народні депутати.

Відомий блогер і журналіст Володимир Бойко дійшов висновку, що Нацбанк відкрив кореспондентські рахунки банкам так званих “ДНР” і “ЛНР”. У НБУ будь-яку роботу на підконтрольній терористам території спростовують. Про це йшлося в сюжеті ТСН.

Тим часом у мережі вже з’явився скан інструкції банку так званої “ДНР” для розрахунків з указаним номером. Цього вистачило, щоби ситуацією зацікавилися народні депутати, які вимагають перевірки сплати в український бюджет податків підприємствами, що продовжують працювати на окупованій території.

Бойко твердить, що йдеться про 31 млрд гривень за минулий рік, і ця інформація є у відкритому доступі на сайті СБУ. Але в те, що компанії на підконтрольній сепаратистам території платили лише Україні – журналіст не вірить. “Це можливо робити лише в тому випадку, якщо підприємства зареєстровані в “ДНР” як суб’єкти зовнішньо-економічної діяльності”, – пояснює він.

За його словами, українські підприємства отримують гроші на українські кореспондентські рахунки, тож, теоретично, не могли б переказувати їх на інші. Але, твердить блогер, вихід із цієї ситуації знайшли. “Центральному банку “ДНР” присвоєно код МФО по міжфіліальних оборотах. Цей код 400019, котрий зазначається в усіх платіжних документах”, – каже Бойко.

Такими кодами МФО нині користуються лише в Україні та Казахстані. Останній незалежність “ДНР” не визнавав, натомість Україна постійно отримує продукцію з непідконтрольних територій. Журналіст Олександр Дубинський припускає, що саме тому такий код могла схвалити саме Україна. “Нацбанк його видачу не визнає, хоча офіційно не заперечує – у відповідь на мій запит там написали силу-силенну загальних фраз, але нічого не сказали”, – твердить він.

В НБУ твердять, що код МФО, який начебто використовує “ДНР”, не закріплений за жодною фінустановою в Україні, що можна перевірити на сайті Нацбанку. І ніяких розрахунків із псевдореспубліками начебто не відбувається. “Здійснення всіх видів фінансових операцій у населених пунктах, які не контролюються українською владою, призупинено у 2014 році”, – повідомляється в офіційному коментарі Національного банку.

Про це ж говорить і міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик. За його словами, сировина з окупованих територій справді йде в Україну, бо вугілля важко замінити, але сепаратисти за це не отримують ані копійки. “Жодних розрахунків із сепаратистами не проводиться, оплата зарплатні проводиться виключно на карти Ощадбанку на території України”, – заявив керівник Мінпаливенерго. Він твердить, що зарплати шахтарям і є вартістю вугілля, тож Україна додатково нічого не оплачує. “В собівартості вугілля 100% – це вартість зарплати”, – заявив Насалик.

Однак блогери в таку благодійність терористів не вірять. “Треба сплатити податки. Тільки в цьому випадку терористи відпускають продукцію. Там є певні митні формальності”, – переконує Бойко. Він вважає, що всі ці операції проводяться, але замасковано. “Гонтарєва взяла існучий код МФО, котрий належав колись банку в Білорусі”, – заявив журналіст.

Перевірити ці припущення тепер хочуть у Верховні Раді – нардеп Ігор Луценко вже направив відповідне звернення до НБУ. “Щоб вони надали офіційну інформацію – підтвердження або спростування, що Гонтарєва налагоджує розрахунки між Україною та терористичними анклавами, відкриваючи певним фінансовим інституціям, котрі фактично контролюються бойовиками, кореспондентські рахунки тут”, – пояснив депутат.

“Якщо все це має реальне підґрунтя, то це просто державна зрада в чистому вигляді”, – додає інший нардеп Андрій Іллєнко.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *