КИЇВСЬКА ОБЛРАДА ПРОГОЛОСУВАЛА ЗА ІМПІЧМЕНТ ПОРОШЕНКА

Вчора, 22 червня, на сесії Київської обласної ради депутатами було проголосовано звернення до Верховної Ради з вимогою ініціювати процедуру імпічменту Порошенко. “Звернення про зняття з посади президента України в порядку імпічменту” було ініційовано фракцією “Батьківщина”, його підтримали 57 з 84 депутатів.

Текст звернення опубліковано на офіційному сайті Київоблради. Депутати заявили, що діяння президента в сфері економіки і у військовій сфері містять ознаки злoчинів проти суверенітету країни, проти власного народу, цивільних прав, національної безпеки, правосуддя, проти світу і, нарешті, ознаки військових злoчинів. Депутати у своєму зверненні підкреслили, що цим діянням глави держави необхідно дати кримінально-правову оцінку.

У тексті звернення наголошується: “Показник довіри до влади стрімко наближається до нуля і на це є об’єктивні причини. З 2014-го по 2017-й роки Україна посіла перше місце в світі за рівнем корупції, темпам інфляції, за кількістю арештів і викрадень працівників ЗМІ , і за кількістю офіційних мільйонерів серед держчиновників, депутатів, суддів і антикорупціонерів. Ми на першому місці в Європі за рівнем cмeртнocті та поширенню надзвичайно небезпечних iнфекцiї, по дитячому алкoгoлiзму, по зростанню цін, за рівнем девальвації національної валюти, за рівнем ВВП на душу населення та рівнем бідності. Україна увійшла в десятку найнeбeзпeчніших країн світу за рівнем нacильcтвa і злoчиннoсті. Згідно з даними Європейського суду з прав людини на 1 січня 2017 року в ЄСПЛ очікують розгляду більш 18 000 позовів проти України ( це трохи менше чверті від загального числа позовів). За останній рік цей показник збільшився більше ніж на 4 000 справ. це свідчить про те, що такого рівня порушення цивільних прав як зараз, Україна не допускала ще ніколи “.

Нардеп Ігор Луценко вважає, що в Раді зупинилася законодавча робота через бездіяльність президента – він не підписує закони. “Відповідно, на мій погляд, це підстава для того, щоб запускати цю процедуру”.

Його колега Сергій Євтушок вважає, що Президент Порошенко узурпує владу і намагається диктувати свою волю ЗМІ. “Тому, відповідаючи на ваше запитання – чи потрібно сьогодні проводити імпічмент президенту, звичайно, так!”.

Депутати Київоблради підкреслили, що в країні триває крoвoпрoлитна вiйна, яка тільки за офіційними даними вже забрала життя понад 10 000 чоловік і українці продовжують гинyти на цій вiйнi. “Населення України старіє, хвoріє, вимирaє або їде з України. Божевільне необґрунтоване зростання тарифів на ЖКГ забирає у людей останню копійку. Розгул злoчинності, торгівлі людьми і зброєю стали нашими новими реаліями. І найстрашніше – прикриваючись вимогами Міжнародного валютного фонду, влада хоче відібрати у людей єдине, що залишилося – українську землю і пустити їх по світу жебраками “. Для усунення чинного президента з поста в порядку імпічменту депутати пропонують невідкладно ухвалити новий законопроект про тимчасові слідчі комісії і зміни в Регламент Ради. Депутати Київоблради звертаються до громадян країни за підтримкою імпічменту президента України.

Ініціатива про імпічмент Порошенко вже знайшла відгук у Верховній Раді – заклик Київоблради підтримала фракція “Батьківщина”. Нардеп Сергій Власенко заявив, що Порошенко вже 5 разів заробив на імпічмент. “Вийдіть, запитаєте людей. Дай вам Бог від двох з десяти почути цензyрнy лексику по відношенню до того, що сьогодні витворяє чинна влада”.

КИЇВСЬКА ОБЛРАДА ПРОГОЛОСУВАЛА ЗА ІМПІЧМЕНТ ПОРОШЕНКА

КИЇВСЬКА ОБЛРАДА ПРОГОЛОСУВАЛА ЗА ІМПІЧМЕНТ ПОРОШЕНКА

КИЇВСЬКА ОБЛРАДА ПРОГОЛОСУВАЛА ЗА ІМПІЧМЕНТ ПОРОШЕНКА

КИЇВСЬКА ОБЛРАДА ПРОГОЛОСУВАЛА ЗА ІМПІЧМЕНТ ПОРОШЕНКА

Рішення підтримали всі присутні на засіданні представники фракцій “Батьківщина”, “РПЛ”, “Кріп”, “Самопоміч”, “Наш Край”, “Оппоблок” і 3 представники президентської фракції “Солідарність”.

Проте зараз у БПП почали виправдовуватись, нібито не знали за що голосують.

Депутати від Блоку Петра Порошенка “Солідарність”, які вчора підтримали звернення Київської обласної ради до Верховної ради про імпічмент президента, вимагають скасування рішення через суд

Про це повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” з посиланням на лист від прес-секретаря губернатора Київщини Костянтина Галушко.

“Депутати фракції Блоку Петра Порошенка “Солідарність” у Київській обласній раді звернулися з колективним судовим позов до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогою визнати протиправним та скасувати рішення Київської обласної ради про підтримку депутатського звернення фракції “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” до Верховної Ради України щодо деяких питань правового урегулювання процедури усунення з поста Президента України в порядку імпічменту”, – йдеться у повідомленні.

“Депутати звертають увагу суду, що дане рішення було прийнято з порушенням процедури, без жодного обговорення та матеріалів”, – говориться у повідомленні.

“Обласні депутати також наголошують,  що відповідно до ст.19 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України”, – повідомив Галушко.

“Фракція Блоку Петра Порошенка “Солідарність” у Київській обласній раді зазначає, що відповідно до ч.10 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції, або законам України визнаються незаконними в судовому порядку”, – зазначив Костянтин Галушко.

Повідомляється, що відповідачем за даним судовим позовом є Київська обласна рада.