Отакої! Порушено справу щодо хабарництва “слуг народу” у ВР
пресслужба САП
Спеціалізована антикорупційна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом можливого вчинення корупційного злочину 11-ма нардепами “Слуги народу”, які могли отримати по 30 тис. доларів хабара.
За інформацією видання, підставою для порушення кримінального провадження стала інформація “Української правди”.
“За інформацією, оприлюдненою у засобах масової інформації, 11 народних обранців, які є членами парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики, нібито отримали по 30 тис. доларів неправомірної вигоди за голосування проти законопроекту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості на засіданні комітету Верховної Ради”.
Санкція цієї статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Досудове розслідування доручено детективам НАБУ під процесуальним керівництвом САП.
Раніше під час ухвалення бюджету на 2018 рік депутати створили так звані “майданчики Яценка” – це електронні майданчики-посередники між оцінщиками майна та електронною базою Фонду державного майна.
Посередники не здійснюють оціночної діяльності, вони просто пересилають дані й отримують за це з кожної операції оцінки від 500 до 1 800 гривень.
У серпні 2018 року “Наші гроші з Денисом Бігусом” повідомляли, що лише за перший місяць роботи фірми, близькі до нардепа з “Відродження” Антона Яценка, “викачали” 23 млн на схемах посередництва.
Окремі депутати внесли до Верховної Ради законопроєкт №2047, який дозволив би цю “схему” ліквідувати, але до ухвалення так і не дійшло.
Водночас, до законопроєкту №2047, був поданий альтернативний законопроєкт №2047-1, який підготували 19 народних депутатів від “Слуги народу” (наразі шість депутатів відкликали свої підписи).
Головна ідея №2047-1 – це закріплення монополії електронних майданчиків, розширення їх функціонування. Крім цього, проект пропонує усунути з процесу оцінщиків.
Підозрюють, що частина депутатів могла отримати певну “винагороду” за блокування процесу знищення майданчиків.
Нагадаємо:
Президент Володимир Зеленський та керівництво партії “Слуга народу” вимагають, щоб депутати СН, які є членами фінансового комітету Ради, та автори кількох законопроектів пройшли детектор брехні.
Президент Володимир Зеленський, який зараз перебуває з міжнародним візитом у Японії, зробив такий допис на своїй сторінці у Фейсбуці:
Володимир Зеленський
Тому вважаю, що всі члени Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики повинні пройти перевірку на детекторі брехні. Якщо цією перевіркою буде встановлена хоча б найменша вірогідність того, що хтось із депутатів брав гроші за голосування на комітеті, цими депутатами мають зайнятися антикорупційні органи. Чесне та неупереджене розслідування має зняти всі питання і дати відповіді – хоч би якими гіркими вони були. Так само вважаю за необхідне вчинити і стосовно депутата, який вів сумнівну переписку щодо «вирішення питань». І якщо підозри виправдаються – ми з такими депутатами попрощаємось.
Механізм, як на мене, простий і прозорий. А тому – набагато кращий, ніж з‘ясування стосунків через соціальні мережі і телеграм-канали. Ми йшли на вибори під лозунгом «Зробимо це разом!» Я вірив і продовжую вірити в кожне слово з цього лозунгу. Разом – то разом. Разом робити, разом відповідати. Не намагаючись бути святішими за інших.