На Черкащині знайшли ймовірну могилу Богдана Хмельницького

У Суботові Черкаської області виявили підземний склеп, який, найімовірніше, став місцем поховання гетьмана Богдана Хмельницького.

Могилу, яку шукали протягом більше 300 років, знайшли в Свято-Іллінській церкві. Про це повідомляється на сайті громадської організації “Фонд Великий льох”.

Відзначається, що під підлогою храму на глибині майже 2 метри вчені зафіксували геофізичну аномалію, джерелом якої називають великий археологічний об’єкт.

“Раніше не було можливості досліджувати підземний простір до такої глибини, не руйнуючи його. За результатами обробки даних георадарного зондування ми отримали чітке тривимірне зображення аномалії в центральній частині церкви. Її геометрія і розміри (довжина 3 м, ширина 1,3 м) відповідають об’єкту, схожому на склеп”, – поділилися археологи.

За їхніми словами, під час робіт у церкві застосовувався один із найпоширеніших і перевірених у світовій практиці геофізичних методів – метод високочастотних електромагнітних зондувань або георадарный метод. За допомогою 4 георадарів, у яких різна робоча частота, було обстежено простір під підлогою церкви.

На Черкащині знайшли ймовірну могилу Богдана Хмельницького: фото

При цьому, вчені впевнені, що нові дані про поховання Хмельницького можуть змінити загальноприйняту версію його смерті і розкрити головну інтригу кількох століть. “Нас чекає низка вражаючих сенсацій”, – підсумували дослідники.

На Черкащині знайшли ймовірну могилу Богдана Хмельницького: фото

На Черкащині знайшли ймовірну могилу Богдана Хмельницького: фото

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *