АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ ПОВЕРНУВ АЛКОГОЛЬ В МАФИ

У київській владі будуть шукати інші можливості обмежити продаж алкоголю в МАФах

17 липня 2016 року Київська міськрада зобов’язана скасувати своє рішення про заборону продажу спиртного в МАФах. Про такеЛІГА.net повідомив голова Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) Олексій Хмельницький. Якщо міськрада його не виконає, АМКУ обіцяє судитися.

Як пише видання, активність власників МАФів можна зрозуміти. За словами Миколи Крівороба, зараз в Києві працює близько 6 500 кіосків, з яких ліцензії на торгівлю спиртним оформили близько 1 600. “У кожного п’ятого покупця ліцензії продаж алкогольних напоїв – основний бізнес”, – пояснює він. З цим, а також невдоволенням пивоварів, які через МАФи продають близько 20% від загальної кількості своєї продукції, і пов’язаний масштабний конфлікт.

Київська міська рада підготує проект рішення про скасування заборони на продаж алкоголю в МАФах, розповів ЛІГА.net заступник голови постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Денис Попов. “Прийняте депутатами рішення не відповідало вимогу законодавства”, – визнав він. Але від ідеї влада не відмовиться. За словами депутата, Київрада має намір домогтися обмеження продажу спиртного в нічний час, що дозволить скоротити кількість ДТП в середньому на 30%.

У міста є інші механізми для обмеження продажу алкоголю. Наприклад, істотне підвищення відрахувань місту кіосками, які торгують спиртним. “У цьому випадку його продаж може стати економічно невигідним”, – говорить Попов. Він додає, що місто розглядає можливість обмежити реалізацію алкоголю у всіх роздрібних магазинах з 22:00 до 10:00. Зараз представники адміністрації проводять консультації з цього приводу з представниками продовольчих мереж.

Нагадаємо, на сесії 16 березня цього року Київська міськрада заборонила продавати алкоголь, в тому числі і пиво. Рішення було прийнято “з голосу”. Але незважаючи на порушення процедури прийняття регуляторного акта (проект повинен пройти процедуру громадських слухань), документ був опублікований в газеті “Хрещатик” 12 квітня, і нові обмеження вступили в силу. КМДА дала підприємцям час до 1 вересня підготуватися до нових вимог роботи.

Заборона викликала протести серед підприємців. 21 квітня 2016 року власники кіосків штурмували КМДА – і влада Києвапішла на поступки власникам кіосків з алкоголем. За словами голови громадської організації Київський міський комітет порятунку бізнесу Миколи Крівороба, інформує ЛІГА.net, до десяти бізнесменів і громадських організацій подали позови до Окружного адміністративного суду з вимогою скасувати березневе рішення Київради. “Всі ці справи об’єднали в одне. До розгляду питання по суті поки не приступали”, – розповідає він.

В середині квітня вивченням цього документа зайнялося Київське обласне територіальне відділення АМКУ.
Як стало відомо виданню, на початку червня комітет підтримав малий бізнес. 17 червня Київрада отримала повідомлення про рішення АМКУ. “Київська міськрада поставив власників МАФів і великі торгові мережі в нерівні умови”, – пояснив Олексій Хмельницький. Іншими словами, одним бізнесменам дозволили продавати алкоголь, а іншим – ні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *