В Житомирській облраді можуть розглянути питання про виділення земель під розробку кар’єру для Фірташа, – депутат облради

Житомирська обласна рада 21 липня знову може розглянути питання про виділення земель або надання спецдозволів під розробку кар’єру для Фірташа. Про це повідомили і депутати, і жителі Малинського і Коростенського районів, написала в фейсбуці журналіст і депутат облради Олена Галагуза.

“Днями в села Діброва і Болярка Коростенського району навідалися кримінальні емісари, які підбурюють місцевих продавати ділянки, щоб звільнити їх під кар’єри. Це загрожує екологічній безпеці регіону, оскільки створює передумови для зневоднення, сприятливого середовища для онкозахворювань. Попередньо розроблятимуть кар’єр 1,5 км в діаметрі і півкілометра в глибину (є можливості для розширення), можна буде добувати 4 види руд.
На одній з таких зустрічей був присутній і відомий активіст, голова Громадського руху “Врятуємо Полісся”, член Національного екологічного ради України Станіслав Гуменюк з Малинського району. Саме завдяки його зусиллям обласному раді не вдалося протягнути рішення для Фірташа у 2012 році. За словами Гуменюка, гірничо-збагачувальна галузь – один з екологічно небезпечних видів діяльності, результатом якої є необоротне знищення екосистеми.

“За період першого півріччя 2012 року видобувна галузь Житомирщини зросла в порівнянні з 2011 роком на 154%, а дохід до обласного бюджету від цієї галузі – на 10%. Про який розвиток нас переконують? Навіть якщо всі податки від розвитку галузі будуть надходити в область , навіть якщо їх будуть відраховувати чесно, навіть якщо будуть відшкодовувати весь екологічний збиток, компенсують населенню екологічної шкоди, а це, як всі розуміють, неможливо через саму моделі економіки, корупції і т.д., то ми все одно стикаємося ще з одним абсурдом – економічним: розвивати щось через руйнування основи всього живого на Землі. Уявімо, що будуть задоволені всі, так звані, цивілізаційні вимоги і через кілька років на Поліссі настане економічне благополуччя. і через 10-15 років, коли екскаватори перекочують в інший край, а Поліссі перетвориться на пустелю, гроші проїдять, тоді настане час повної деградації і уникнути її навряд чи вдасться в найближчі століття, а може і тисячоліття. гроші-то не їдять і не п’ють. Вода і екологічні продукти, по всій Землі стають дедалі більшим дефіцитом – ось козирна карта розвитку економіки нашого краю “, – зазначив Гуменюк.
І хоча голова Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська стверджує, що питання Фірташа на сесії розглядатися не буде, такі передумови є, оскільки можуть винести питання на президії або в сесійній залі з голосу. Закликаю всіх депутатів схаменутися і не створювати прецедент для знищення екосистеми регіону. А деяким раджу позбутися “африканського” синдрому “, – написала вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *