ГРОЙСМАН КАЖЕ, ЩО ГРОШІ НА МІНІМАЛКУ Є

Підвищення до 3200 грн мінімальної зарплати в бюджетній сфері повністю забезпечене фінансовим ресурсом.

Про це журналістам у Чернігові сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мінімалка в бюджетній сфері повністю забезпечена фінансовими ресурсами. Проблем нема і не буде. Всі бюджетники отримають підвищену мінімальну заробітну плату на рівні не менше 3200 грн нарахувань”, – зазначив Гройсман.

За його словами, збільшену мінімалку отримають, звісно, й державні службовці, яких на тлі тих, кого це стосується, не так і багато За його словами, збільшену мінімалку отримають, звісно, й державні службовці, яких на тлі тих, кого це стосується, не так і багато. Щодо загального підвищення зарплати працівникам Кабміну та іншим чиновникам, то воно, запевнив Гройсман, буде в цьому році невеликим.

Що стосується підвищення оплати праці народних депутатів, то рішення про це приймає виключно Верховна Рада, і Кабмін тут ніякого впливу не має.

“Кабінет міністрів не має права встановлювати, і вони будуть самі це визначати. А ми маємо виконувати рішення, які будуть ухвалені парламентом”, – сказав Гройсман.

Штрафні санкції за невиплату зарплат будуть застосовуватися тільки до порушників чинного закону про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень. Про це в ході поїздки в Чернігівську область сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

“Жити добре повинен не тільки власник бізнесу, але і його наймані працівники. Багато хто це розуміють, але є і ті, хто хоче щось нахімічити, менше сплатити найманому працівнику. Але закон дуже чітко говорить про те, що кожен працівник повинен отримувати не менше 3200 гривень. І якщо роботодавець не нараховує 3200 гривень, він буде оштрафований. Там серйозні штрафні санкції як покарання того, хто не платить (зарплату), – сказав Гройсман. – Але я не хочу нікого карати.

Білому бізнесу, який виплачує чесну зарплату, нема чого боятися. Я буду його захищати”. Гройсман нагадав, що Кабмін вже прийняв рішення про проведення перевірок виконання закону про підвищення мінімальної зарплати і групи для перевірок вже створені – як на державному рівні, так і на рівні місцевої влади, які наділені необхідними повноваженнями.

Як підкреслював прем’єр-міністр Гройсман, підвищення зарплат українців у поточному році є однією з ключових завдань уряду на цей рік. За словами прем’єра, уряд вже заклало основи зростання промислового виробництва і розвитку індустріального потенціалу країни, які дозволять роботодавцям забезпечити зростання їх доходів. Однак поряд з виробничим зростанням необхідно забезпечити зростання доходів найманих працівників. При цьому Гройсман звернув увагу, що уряд буде пильно стежити за виконанням цієї задачі і моніторити ситуацію з виплатою зарплат в бюджетній сфері, так і в приватному секторі. З цією метою в уряді і на місцевому рівні створено спеціальні робочі групи по моніторингу ситуації.

Одночасно в Кабміні будуть стежити за тим, щоб виконання закону про виплати зарплат не стало додатковим тиском на чесний бізнес. Гройсман пригрозив звільняти чиновників, які будуть перевищувати свої повноваження і накладати штрафи на законослухняні підприємства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *