Loading...

Нацбанк заявив, що Трамп може вплинути на українську гривню

Баланс ризиків для прогнозу річної інфляції є симетричним, однак напрями впливу можливих ризиків відрізняються для окремих внутрішніх і зовнішніх умов.

У зовнішньому середовищі основну невизначеність генерує політика новообраного президента США Дональда Трампа, – сказано у повідомленні Національного банку України.

Ткож зазначається, що “більш різкіфіскальні стимули в США можуть призвести до збільшення попиту на сировинні товари у світі. Це позначиться на експортних надходженнях в Україну і курсовій динаміці гривні та матиме прямий вплив на споживчу інфляцію через зміну цін на сировину та імпортовані товари”.

“Водночас більш різка реакція на такі фіскальні імпульси з боку ФРС зумовить жорсткіші фінансові умови для країн, що розвиваються. І якщо для України, враховуючи обмежений доступ до ринків капіталу, прямий ефект буде мінімальним, то непрямий ефект через подальшу девальвацію та стиснення попиту в країнах – торгових партнерах, суттєво вразливих до змін потоків капіталу (наприклад, Туреччини), може бути достатньо суттєвий”, – підсумавали у Нацбанку.

Нагадаємо, раніше НБУ пояснив зниження курсy гривні збігом – 16-го січня у США встановили вихідний день на честь Мартіна Лютера Кінга, таким чином сталася відсутність надходжень валютної виручки на рахунки українських банків.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *