Розенко: реформування лише солідарної системи – шлях в нікуди

​Реформування лише солідарної пенсійної системи без впровадження накопичувального рівня і недержавного пенсійного страхування не вдасться. Про це в інтерв’ю “Апострофу” заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

“Я можу сказати, що ніколи не підтримаю пенсійну реформу, якщо в її рамках не будуть впроваджені накопичувальний рівень пенсійної системи і недержавне пенсійне страхування. Без надання таких можливостей людям і обмежуючи їх лише участю в солідарній частині, ми не зрушимо ситуацію з місця. Реформа тільки солідарної системи – це шлях в нікуди. Не хочеться, щоб в Україні провели пенсійну реформу тільки для того, щоб поставити галочку аби отримати черговий транш від МВФ”, – сказав Розенко.

Він наголосив на тому, що не є прихильником жорсткого обмеження проведення пенсійної реформи в часі, тому що це – “одне з ключових завдань держави, і підійти до нього потрібно грунтовно”.

“Я, наприклад, прихильник широкоформатної пенсійної реформи, а не коригування якихось дрібних параметрів або ведення дискусій навколо того, чи потрібно продовжувати пенсійний вік або збільшувати стаж. Так, у нас є консенсус щодо неприпустимості збільшення пенсійного віку. Хоча, безумовно, МВФ виставляє це як стандартну умову для проведення пенсійної реформи в будь-якій країні. Але ми якраз, базуючись на неуспіху проведення реформи 2011 року, доводимо, що без інших змін збільшення пенсійного віку і стажу роботи в принципі нічого не дасть”, – додав віце-прем’єр.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *