Вчимося економити електроенергію. Вона стала ще дорожчою

Першого березня електроенергія для українців подорожчала на 25%. Зростання тарифів, впевнені експерти, – ще один стимул задуматися про економію. Практично будь-яка сім’я, переглянувши своє споживання, може витрачати на 25-30% менше.

Почати можна з простих кроків, пояснює професійний енергоаудитора, менеджер ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк, наприклад, замінити лампочки в квартирі на енергозберігаючі.
Енергоефективні лампи заощадять близько 80 гривень. Лампу потужністю 0,022 кВт на годину можна купити за 98 гривень. Щоб замінити всі лампочки в однокімнатній квартирі (по одній лампі на кухні, в туалеті, передпокої і ванній і три в люстрі в кімнаті) знадобиться 686 гривень. Якщо якщо лампа потужністю 75 Вт в передпокої працює дві години на добу, в туалеті – годину, у ванній – 3 години, на кухні – 5 годин, в кімнаті – 6 годин, за місяць тільки за “світло” набереться 65,2 кВт. У той же час енергозберігаючі лампи витратять в цих же умовах 19 кВт * год. Помінявши всі лампи в квартирі, кожен місяць можна буде економити 77,5 гривні, а сама купівля окупиться за 9 місяців.
Анна Шумейко зазначає: в першу чергу варто встановити енергоефективні лампи в місцях, де ви найчастіше буваєте. Крім того, варто задуматися про установку лампи з датчиком руху в під’їзді і тамбурах. “У першу чергу заміна ламп розжарювання на енергоефективні дає найбільш очевидний результат економії. Це те, що дійсно відразу видно в платіжці”, – вважає експерт.
Правильно вибрати новий холодильник і пральну машину. Сучасні холодильники і пральні машини з класом енергоефективності “А” і вище споживають значно менше електроенергії. Крім того, потрібно вміти правильно користуватися технікою: вибирати оптимальні режими прання, користуватися машинкою тільки після того, як набралася достатня кількість брудних речей, а холодильник ставити в темному і прохолодному місці.
Як вибрати місце для холодильника:
• Холодильник краще не ставити в нішах (відстань від стін повинно бути близько 20 см)
• Холодильник повинен стояти подалі від плити і батарей
• На холодильник не повинні потрапляти прямі сонячні промені
“Холодильник не варто перевантажувати, в такій ситуації він перевитрачатиме електроенергію. Потрібно стежити за ним, періодично розморожувати. З усіх приладів, які є у нас в будинку, холодильник дійсно споживає багато електроенергії, працює цілодобово і потрібно стежити за тим, щоб правильно ним користуватися “, – говорить Ганна Шумейко.
Двозонний лічильник дозволить економити до 25% електроенергії. Двозонний лічильник з 23 вечора до 7 ранку вважає електроенергію за тарифом в два рази нижче. Такий прилад обліку з установкою обійдеться приблизно в 1400 гривень. Наприклад, сім’я, яка споживає 200 кВт * год електроенергії і при цьому 25% світла використовує з 23 години вечора до 7-ї години ранку, кожен місяць зможе економити 42 гривні. Отже, двозонний лічильник окупиться приблизно за три роки.
Ідеально, якщо в місяць вдасться споживати до 100 кВт * год – за цей обсяг електроенергії можна платити за нижчим тарифом. За словами Сергія Свистюка, прислухавшись до перерахованих порад, можна споживати на 30% електроенергії менше. А якщо перейти на енергоефективні електроприлади і встановити двозонний лічильник – економія може досягати 60%.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *