“Ми даремно вплуталися в конфлікт”: скаржачись на критику Заходу, Лавров проговорився щодо агресії РФ на Донбасі

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров розповів про критику РФ за участь в конфлікті на Донбасі і в Сирії. Про це він заявив на другому Міжнародному науково-експертному форумі “примаковські читання” в Москві, 30 червня, стенограма якого опулікована на сайті МЗС РФ.

Під час заходу Лаврову було поставлено питання про здатність Росії йти на компроміси в міжнародній політиці. “У Г.Кіссінджера є фраза, що Росія в історичній перспективі часто не йшла на компроміс і отримувала поразку з тих чи інших питань. Чи не здається Вам, що з цілої низки міжнародного порядку денного ми “граємо не в своїй лізі”? “, – пролунало запитання.

У відповідь глава російського МЗС вжив щодо Росії словосполучення “вплуталися в конфлікт на Донбасі”. “Все залежить від того, хто дивиться на ту чи іншу ситуацію. Не знаю, чи сприймається в політологічному співтоваристві, що ми “граємо не в своїй лізі”. Я читав і досі чую критику про те, що ми даремно вплуталися в конфлікт на Донбасі, в сирійський конфлікт”, – цитуються слова Лаврова в стенограмі.

Примітно, що в англомовній версії стенограми ці ж слова звучать “decision to join the fight in Donbass and in Syria” (рішення приєднатися до боїв на Донбасі і в Сирії), пише “Українська правда”.

 

Далі Лавров продовжив виправдовувати військову інтервенцію в Україну загрозою російськомовному населенню в Україні, яка нібито виникла після подій 2013-2014 рр. На цю “обмовку” звернули увагу журналісти у соцмережах. “Так. Лавров дійсно сказав це”, – написав журналіст німецького видання Bild Джуліан Рьопке в Twitter.

Зазначимо, що раніше Сергій Лавров, як і інші високопоставлені політики РФ, неодноразово заявляв, що Росія не є стороною конфлікту на Донбасі. Зокрема, дану позицію в Кремлі озвучують всякий раз, коли Росію звинувачують у невиконанні Мінських угод. Також в Москві постійно підкреслюють, що російських військ на Донбасі немає, навіть тоді, коли військовослужбовці РФ опиняються в полоні у зоні АТО: нібито вони були звільнені задовго до того, як поїхали на схід України.

Як відомо, Росія матеріально і військово підтримує бойовиків, які воюють на сході України проти української влади. РФ постачає їм танки та іншу бронетехніку, а також протитанкові озброєння і зенітні ракети. При цьому РФ не визнає себе учасницею конфлікту і не гарантує виконання підконтрольними їй лідерами сепаратистів “мінських угод”