ГПУ порушила кримінальну справу за зверненням нардепа щодо корупції при закупівлі засобів зв’язку для армії

Генеральна прокуратура внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань після звернення народного депутата від партії “ВОЛЯ”-РУХ НОВИХ СИЛ Юрія Дерев’янка, в якому він повідомляв про факти порушення законодавства посадовими особами Генерального штабу та ЗСУ, які при прикритті групи високопосадовців намагаються “пошити у дурні” всіх, в тому числі Президентів та Прем’єрів двох країн — України та Ізраїлю, намагаючись вкрасти близько 100 млн дол США на закупівлі обладнання зв’язку турецької компанії Aselsan.

Про це повідомила прес-служба нардепа.

У Генпрокуратурі відповіли Дерев’янку, що розглянули його звернення щодо вчинення кримінальних правопорушень службовими особами Міністерства оборони, Торгово-промислової палати та дочірнього підприємства ДП “Укрспецекспорт” — Державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства “Спецтехноекспорт”.

“Відомості за наведеними у зверненні доводами внесені Генеральною прокуратурою України 26 червня 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017000000002027 з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст 114-1, ч. 1 ст. 255, ч. 1 ст. 367 КК України (Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, створення злочинної організації та службова недбалість)”, — йдеться у відповіді заступника генпрокурора Столярчука.

Досудове розслідування у вказаній справі триває.

Нагадаємо, Юрій Дерев’янко звернувся до Президента, СБУ, НАБУ, Міноборони, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури  та Генпрокуратури з вимогою розслідувати, ким була затверджена методика випробувань засобів зв’язку для армії та чи були проведені повноцінні випробування на стійкість до засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Зокрема депутат просив перевірити:

– ким була затверджена методика проведення порівняльних випробувань засобів зв”язку на виконання відповідного доручення Президента та прем”єр-міністра ;

– чи під час проведення порівняльних випробувань засобів зв”язку обох компаній були проведені повноцінні випробування РЕБ;

– чи були надані представникам обох компаній протоколи з результатами порівняльних випробувань для підтвердження представниками обох компаній достовірності зафіксованих показників їхнього обладнання;

– як комісією була визначена пріоритетність та важливість кожної з характеристик обладнання та якою кількістю балів була оцінена кожна з таких характеристик обладнання;

– хто саме і на підставі чого готував лист від 26.10.2016 р., який був надісланий за підписом начальника військзв”язку Рапка на адресу Муженка, та де саме був підготовлений проект даного листа.

Дерев’янко також вимагає внести відомості про вчинені кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до відповідальності.

Нагадаємо, Міноборони хоче надати перевагу засобам зв”язку турецької компанії “Aselsan”, хоча за ці ж кошти пропонується  сучасне обладнання світового лідера — ізраїльської компанії “Elbit Systems Ltd.”.

Начальник Військзвязку Володимир Рапко повідомив Юрію Дерев”янко, що просуванням турецької компанії “Aselsan” особисто займається народний депутат, голова комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський разом з секретарем РНБО Олександром Турчиновим, а також син Пашинського, який є директором дочірнього підприємства “Укрспецекспорту”.
Прес-служба народного депутата Юрія Дерев’янка