Гройсман: Розраховуємо на розуміння МВФ у питанні ціни на газ

Україна веде переговори з МВФ щодо пошуку оптимального варіанту врегулювання ціни на газ для населення та розраховує “на розуміння, на те, що зможе з мінімальними втратами вийти з цієї ситуації”.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV, передає “Укрінформ”.

“Ми зараз ведемо переговори з МВФ, вони є достатньо конструктивними. Я бачу у них розуміння реальної ситуації, вони оцінюють стан економіки, реальні доходи людей, і ми розраховуємо на розуміння, на те, що зможемо з мінімальними втратами вийти з цієї ситуації”, – сказав прем’єр.

Він розповів, що зараз усі представники влади працюють з Міжнародним валютним фондом.

 “І президент веде переговори, і голова Верховної Ради докладає зусиль, щоб довести інформацію, яка є дуже важливою для прийняття такого чутливого рішення”, – зазначив він.

Гройсман також підкреслив, що він проти підняття ціни на газ та житлово-комунальні послуги – “це у першу чергу дуже важко вдарить по українцях”.

“Ми ж знаємо, що сьогодні люди живуть не у тих достатках, в яких хотілося. І цей платіж є дуже важким”, – заявив глава уряду.

28 вересня Кабінет міністрів продовжив дію спеціальних зобов’язань (PSO) із продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго (ТКЕ) за зниженою ціною до 18 жовтня.

Як повідомлялося, постанова Кабміну №187 від 22 березня 2017 року передбачала, що спецзобов’язання з продажу газу населенню і ТКЕ діятимуть до 1 квітня 2018 року, але пізніше уряд продовжив їх до кінця травня, а ще пізніше – до кінця липня, серпня та вересня.

Україна в рамках співробітництва з Міжнародним валютним фондом зобов’язалася відмовитися від PSO і перейти до ринкових цін, проте влітку та восени 2017 року відмовилася від їх виконання.

Наразі питання цін на газ для населення є ключовим для відновлення фінансування з боку МВФ.

Раніше глава правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв розповів,що Уряд України на переговорах з МВФ досяг принципової домовленості про поступове підвищення ціни газу до рівня імпортного паритету до 2020 року.

Нагадаємо, 21 вересня МВФ підбив підсумки роботи місії в Україні. Тоді вони заявили, що діалог конструктивний, та обговорення ще тривають.

Як повідомлялося, місія Міжнародного валютного фонду, як і планувала, розпочала свою роботу в Києві 6 вересня.

Поточна програма України і МВФ обсягом 17,5 млрд доларів, з яких Україна отримала 8,7 млрд доларів, закінчується навесні 2019 року. У Національному банку прогнозували отримання цього року від МВФ 1,9 млрд доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *